Безугла підтримала Зеленського у конфлікті з Гончаренком через демобілізацію, але без докорів не обійшлося

Народна депутатка зауважила, що опозиція мовчить про те, що якщо звільнити з ЗСУ людей, які мобілізовані, наприклад, у 2022 році, то треба збільшити мобілізацію вдвічі

безугла
Безугла каже, що поки ніяких чітких термінів служби чи демобілізації не буде

Народна депутатка Мар'яна Безугла прокоментувала сварку нардепа Олексія Гончаренка та президента Володимира Зеленського, яка сталася у Раді зранку 17 липня. Вона наголосила, що питання її колеги про демобілізацію і терміни служби було маніпулятивним, адже в разі масового звільнення військових, мобілізацію прийдеться наростити вдвічі, а це теж проблема. При цьому Безугла продовжила "кидати камені в город" головкома ЗСУ Олександр Сирського, вкотре заявивши, що його треба звільнити.

Про це Безугла написала у своєму телеграм-каналі. Вона не підтримала Гончаренка, нардепа від опозиційної "Євросолідарності", з його бажанням оголосити демобілізацію.

"Опозиція ж мовчить, що якщо звільнити з ЗСУ людей, які мобілізовані, наприклад, в 2022-му, то треба збільшити мобілізацію ВДВІЧІ, тобто ВДВІЧІ більше братимуть людей з вулиці. Також жодного плану, адекватних сценаріїв, як це зробити, вони ніколи не давали", - каже Безугла.

З іншого боку, каже нардепка, нема планів щодо демобілізації й в Міноборони та ЗСУ. За словами Безуглої, "ніхто навіть не намагається щось спроєктувати".

"Так що поки відповідь: ніяких термінів служби чи демобілізації не буде. Як у Другу світову - до завершення гарячої фази війни. А воюватимемо і в 2025, і в 2026, як мінімум, адже геополітична, глобальна перебудова світу лише почалася, і ми потрапили в історичну воронку", - зазначила депутатка.

Безугла додала, що зі строками служби можна щось придумати, але не при Сирському та теперішньому Генштабі. Але навіть після зміни командування армії для реформи знадобиться багато часу.

"Навіть за ідеальних обставин, після того, як військо очолить не "совковий генералище", буде змінено Міноборони (а Шмигаль ще пару місяців тільки вникатиме) і реформований Генштаб з плануванням (а це знову ж тільки після заміни Сирського), можна було б запланувати часткове звільнення тільки в другій половині 2026-го. Такі справи, чесно", - резюмувала Безугла.

Демобілізація: сварка Зеленського й Гончаренка

17 липня під час виступу Володимира Зеленського у Раді Олексій Гончаренко запитав його, чи буде демобілізація військових. Президент відповів, що захисники "повернуться додому, коли ми переможемо ворогів", і що вони "заслуговують на ротацію, коли такі як ви на фронті допомагатимете їм".

На це Гончаренко почав кричати, що "треба мати совість". Зеленський дорікнув нардепу за те, що той шукає ворогів всередині країни.

Питання демобілізації вже давно обговорюється в політичних колах та суспільстві. Втім реальність така, що під час активного наступу Росії відпустити дому величезну кількість військових - це зіграти ворогу на руку. Адже швидко замінити досвідчених бійців мобілізованими, ще й без досвіду, не вдасться. Росія може скористатися такою ситуацією та посилити тиск. Тоді й "Київ за три дні" стане реальністю, і прориви ворога по всьому фронту.

Нагадаємо, 16 липня Олексій Гончаренко та Данило Гетманцев побилися в Раді. Причиною конфлікту стала "соєва правка" - зміни до Податкового кодексу України, які передбачають експортне мито на вивіз сої та ріпаку на рівні 10%, проти цього виступив Гончаренко, її також не підтримують аграрії. Законопроєкт в результаті нардепи все ж ухвалили. Інформатор детально розповідав нюанси конфлікту.

Читайте нас у Facebook

Image
Оперативні новини: Україна, світ, війна. Підпишись 👇

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Україна на часі Youtube
Інформатор у
телефоні 👉
Завантажити