Глава держави порекомендував нардепу не шукати ворогів всередині країни
Народний депутат від опозиційної "Євросолідарності" Олексій Гончаренко у четвер, 17 липня посварився у Раді з президентом України Володимиром Зеленським. Причиною конфлікту стало питання демобілізації. Гончаренко вимагає встановити чіткі терміни служби для військовослужбовців, глава держави натомість наголосив, що "військові повернуться після перемоги".
17 липня під час виступу Володимира Зеленського у Раді Гончаренко запитав його, чи буде демобілізація військових. Президент відповів, що захисники "повернуться додому, коли ми переможемо ворогів", і що вони "заслуговують на ротацію, коли такі як ви на фронті допомагатимете їм".
На це Гончаренко почав кричати, що "треба мати совість". Зеленський дорікнув нардепу за те, що той шукає ворогів всередині країни.
"Ворогів всередині нашої країни немає, і ви не ставайте на цей бік. Наші герої заслуговують якісних ротацій. Вони можливі, коли такі як ти… такі як ви будете на фронті допомагати їм, а не тільки тут", - сказав президент.
Олексій Гончаренко прокоментував перепалку у своєму телеграм-каналі. Каже, що "дуже жорстко посварились з Зеленським через демобілізацію", бо президент "вважає, що всі мають воювати до кінця і повернуться лише тоді, коли переможемо".
"Я вважаю інакше. Мають бути чіткі терміни служби і далі людина має сама вирішити - продовжувати чи ні... Просто немає слів. Потрібно мати совість, щоб настільки плювати на людей, які кладуть своє життя заради цієї країни. Я сподіваюсь, наш президент повторить все те, що він казав про військових особисто дружинам цих військових, дітям, батькам, які не бачать своїх чоловіків, батьків, дітей роками", - верещить Гончаренко.
15 липня Рада продовжила термін дії воєнного стану та мобілізації до 5 листопада 2025 року. За продовження воєнного стану проголосували 320 нардепів, а за продовження загальної мобілізації - 304. Єдиний, хто голосував "проти" в обидвох випадках був Олексій Гончаренко.
"Я не буду голосувати за продовження мобілізації поки не будуть прийняті чіткі терміни служби... Без кінцевих термінів служби - буде бусифікація, буде свавілля ТЦК, буде той жах, що відбувається прямо зараз на наших вулицях. Армія тримається не тільки на мужності, а й на справедливості. Я за цю справедливість готовий йти один проти всіх", - пояснив свою позицію Гончаренко, додавши, що фракція "ЄС" має іншу позицію - підтримує і мобілізацію, і продовження воєнного стану.
16 квітня, під час попереднього голосування з продовження воєнного стану та мобілізації, Олексій Гончаренко теж не підтримав це. В обидва рази він був єдиним депутатом у Раді, який проголосував проти законопроєктів. Теж через відсутність демобілізації.
Питання демобілізації вже давно обговорюється в політичних колах та суспільстві, й це те, чого б хотілося чи не всім українським сім'ям. Втім реальність така, що під час активного наступу Росії відпустити дому величезну кількість військових - це зіграти ворогу на руку. Адже швидко замінити досвідчених бійців мобілізованими, ще й без досвіду, не вдасться.
Росія може скористатися такою ситуацією та посилити тиск. Тоді й "Київ за три дні" стане реальністю, і прориви ворога по всьому фронту.
Про те, що найближчим часом не варто чекати на демобілізацію, заявляв у травні член комітету з питань нацбезпеки, оборони та розвідки Верховної Ради, нардеп Федір Веніславський. Він пояснив, що Росія збільшує чисельність своєї армії та залучає нових військових шляхом призову або мотиваційних заходів. Крім того, на тимчасово окупованих територіях України на 15-20% збільшується присутність російських загарбників.
Нагадаємо, 16 липня Олексій Гончаренко та Данило Гетманцев побилися в Раді. Причиною конфлікту стала "соєва правка" - зміни до Податкового кодексу України, які передбачають експортне мито на вивіз сої та ріпаку на рівні 10%, проти цього виступив Гончаренко, її також не підтримують аграрії. Законопроєкт в результаті нардепи все ж ухвалили. Інформатор детально розповідав нюанси конфлікту.