Без гуртожитків та родичів: українці в Польщі стали втричі частіше орендувати квартири

Понад дві третини українців, які переїхали в Польщу до повномасштабної війни, обирають оренду власного житла

Польща, оренда квартир
Кількість випадків оренди власного житла у Польщі збільшилась

Українці, які в'їхали в Польщу ще до повномасштабного вторгнення, обирають самостійно орендувати житло. Дослідження показує, що загалом 67,5% таких мігрантів у 2024 році винаймають квартири. Порівняно з 2022 роком, коли орендою користувалося лише 27,6%, це значний стрибок - майже у 2,5 раза. Зміни в житлових пріоритетах означають, що українці адаптуються до нового життя за кордоном. До цього співгромадяни обирали проживання у гуртожитках, готелях або в родичів.

За даними дослідницької групи Openfield, українці в Польщі поступово відходять від короткострокових варіантів проживання на користь довготривалої оренди. Якщо у 2022 році лише чверть мігрантів обирала для проживання квартири, то вже у 2023 році їх було майже 60%. Про це повідомляє інформаційний портал "in Poland". Експерти пояснюють цю тенденцію економічною стабільністю, яку надає працевлаштування та соціальна підтримка в Польщі. Також наголошується на бажанні облаштувати своє життя через невизначеність "коли можна буде повернутись додому". Зростає не тільки попит на квартири економкласу, але й на житло середнього рівня, що свідчить про покращення фінансових можливостей українців.

"За останні роки українці, які оселилися в Польщі (до 24 лютого 2022 року), почали активно інтегруватися у місцевий ринок нерухомості. Це пов’язано з тим, що багато з них планують залишатися в Польщі на довгий період, оскільки війна триває, а перспективи повернення до України залишаються невизначеними -, зазначає "in Poland", посилаючись на дослідження.

Експерти прогнозують, що ця тенденція залишиться у 2025 році. Вони вважають, що багато українців, які залишаються в Польщі, починають розглядати покупку власного житла як довгострокову інвестицію. Це значно підвищує роль українських мігрантів на польському ринку праці.

Українці в Європі

Водночас Польща погіршила умови для біженців з України. Це зроблено для того, щоб зберегти українських працевлаштованих переселенців. Зокрема, соцдопомогу будуть отримувати тільки ті громадяни України, діти яких вчаться в польських школах. А це свідчить про намагання Польщі адаптувати українців до життя у своїй країні. 

Також уряд Ірландії розробляє нові правила для українських біженців, які прибуватимуть до країни, починаючи з березня 2025 року. Серед основних змін — припинення надання безкоштовного державного житла. Це частина комплексних заходів, які спрямовані на зменшення навантаження житлової системи країни та оптимізацію використання державних ресурсів. 

І поки Європа адаптує свою державну політику з управління потоком біженців під нові реалії, українці в Чехії у першому кварталі 2024 року сплатили майже вдвічі більше податків, ніж Прага витратила на соцпідтримку. Різниця між доходами та видатками склала 2,9 мільярда крон (приблизно 117 мільйонів євро).

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube