Бензин та дизель подорожчали на 2 гривні за літр: чи варто очікувати дефіциту

Відповідь на це питання дав директор консалтинговой компании А-95 Сергей Куюн

Бензин та дизель подорожчали на 2 гривні за літр: чи варто очікувати дефіциту
АЗС мають витрачати пальне на власні генератори

Директор консалтинговой компании А-95 Сергей Куюн в ефірі марафону “Єдині новини” розповів, чому дорожчає пальне в Україні. Чи пов’язане це з ввезенням великої кількості генераторів. Та чи варто очікувати на дефіцит палива.

 

“Зараз ситуація на ринку палива стабільна. Ажіотажу немає. Пального вдосталь. Найбільш популярні мережі кажуть про збільшення продажів саме бензину. Це пов’язано з використанням генераторів. Ринок не очікував такого пожвавлення у низький сезон. Адже зазвичай взимку споживання найнижче. Але поставки продовжуються, тому Україна буде забезпечена пальним”, - сказав Сергій Куюн.

Експерт констатував зростання ціни приблизно на 2 грн за літр. Він вважає, що здорожчання може продовжуватись. Але, на думку директора консалтигової компанії, воно викликано не збільшенням попиту, а наступними факторами:

  • АЗС витратили кошти на придбання генераторів для безперебійної роботи та витрачають пальне на їх роботу. Це дає здорожчання на 1 гривню на літр.
  • На паливному ринку ЄС складна ситуація. 5 грудня вступає в дію ембарго на російську нафту. Ринок нервує та на ньому відчувається дефіцит дизельного пального.
  • Кілька тижнів триває негода у Чорному морі. через шторми та тумани затримуються вантажі з нафтопродуктами.

Ціни на пальне та паніка

Ціни на паливо в Україні в останні тижні особливо не змінюються. Однак іноді спостерігаються несподівані стрибки цін, або періодична нестача продукції на окремих АЗС. Зріст цін на містах означає лише те, що хтось намагається заробити більше, ніж це зараз дозволяє середній ринок. 

В то й же час деякі проблеми створюють і самі власники авто. До прикладу, кожна масована атака рашистів, масові відключення світла чи нові оголошені проблеми в Україні супроводжуються створенням черг на АЗС. Люди в паніці починають заправляти собі повні баки та каністри, бо бояться нової кризи. Проте, такі штучні черги та тимчасове вичерпання запасів АЗС створює тільки додаткові проблеми та незручності для інших. Водночас, дефіциту пального найближчим часом не буде у будь-якому випадку. 

Як раніше повідомляв Інформатор, в Україні не передбачається дефіциту палива навіть попри збільшення імпорту дизельних та бензинових генераторів. Нинішній рівень імпорту палива дозволяє забезпечити потреби споживачів. Про це сказав голова Уряду Денис Шмигаль на засіданні Кабінету міністрів 29 листопада.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube