Чи буде дефіцит пального в Україні: відповідь Уряду

Читать на русском

Це стосується також газу та вугілля

Читать на русском
Чи буде дефіцит пального в Україні: відповідь Уряду
Паливо в Україні

Це стосується також газу та вугілля

В Україні не передбачається дефіциту палива навіть попри збільшення імпорту дизельних та бензинових генераторів. Нинішній рівень імпорту палива дозволяє забезпечити потреби споживачів. 

Як передає Інформатор, про це сказав голова Уряду Денис Шмигаль на засіданні Кабінету міністрів 29 листопада.

За його словами, це стосується не лише газу та вугілля, але й пального.

"В умовах збільшення імпорту дизельних та бензинових генераторів, розуміємо, що попит на пальне може зрости. Але його дефіциту Міністерство економіки не передбачає. Уряд перебуває в постійному діалозі з мережами пального й уважно стежить за балансом імпорту та споживання. Імпорт в останні місяці в нас складав близько 700 тисяч тонн щомісячно, і це дозволяє забезпечити потреби споживачів", - сказав Шмигаль. 

Ціни на пальне та паніка

Ціни на паливо в Україні в останні тижні особливо не змінюються. Однак іноді спостерігаються несподівані стрибки цін, або періодична нестача продукції на окремих АЗС. Частково проблему пов’язували з проблемами з електрикою, але директор "Консалтингової групи А-95" запевняє, бензин зараз знаходиться у профіциті, і на це мало що може вплинути найближчим часом. Зріст цін на містах означає лише те, що хтось намагається заробити більше, ніж це зараз дозволяє середній ринок. 

В то й же час деякі проблеми створюють і самі власники авто. До прикладу, кожна масована атака рашистів, масові відключення світла чи нові оголошені проблеми в Україні супроводжуються створенням черг на АЗС. Люди в паніці починають заправляти собі повні баки та каністри, бо бояться нової кризи. Проте, такі штучні черги та тимчасове вичерпання запасів АЗС створює тільки додаткові проблеми та незручності для інших. Водночас, дефіциту пального найближчим часом не буде у будь-якому випадку. 

Нагадаємо, що попит на нові квартири впав до критичного мінімуму, але ціни тримаються. З чим це пов’язано?

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.