У Білому Домі оголосили, що з 10 березня США скорочує імпорт алюмінію, а з 10 квітня - алюмінієвих товарів російського виробництва
Президент Сполучених Штатів Америки Джозеф Байден розпорядився ввести 200% мито на російський алюміній та товари з цього сплаву, який імпортують до його країни. Причиною такого рішення він назвав непохитну та безсовісну війну, яку росія веде проти України.
Наказ Байдена опублікували на офіційному сайті Білого Дому.
Американський президент пояснив, що росія не припиняє війни проти України, тому економічні санкції проти рф є цілком логічними. Крім того, рф завдає прямої шкоди економіці США, тому імпорт російського алюмінію скорочуватимуть щомісяця.
"Росія продовжує невиправдану, неспровоковану, непохитну та безсовісну війну проти України. Російська алюмінієва промисловість є ключовою частиною оборонно-промислової бази Росії та відіграє важливу роль у постачанні Росії зброї та боєприпасів, які використовувалися у війні. Крім того, війна Росії проти України спричинила зростання світових цін на енергоносії, завдаючи прямої шкоди алюмінієвій промисловості Сполучених Штатів", - сказав Байден.
Для подальшого скорочення імпорту виробів з алюмінію та збільшення використання внутрішніх потужностей США Байден встановив мито у 200% на цей сплав та вироби з нього.
"Я вирішив, що необхідно та доцільно запровадити: починаючи з 10 березня 2023 року, 200-відсоткове адвалорне мито на алюмінієві вироби, які є продуктом Росії, і похідні алюмінієві вироби, які є продуктом Росії; починаючи з 10 квітня 2023 року, 200-відсотковий адвалорний тариф на алюмінієві вироби, якщо будь-яка кількість первинного алюмінію, який використовується у виробництві алюмінієвих виробів, виплавляється в Росії, або алюмінієві вироби відливаються в Росії", - заявив він.
Джо Байден закликав інші країни також переглянути тарифи на закупівлю алюмінію з рф або ж відмовитись від нього, якщо є така можливість.
"Прийнявши коригування тарифів, я визнаю, що занепокоєння щодо імпорту алюмінію з Росії та його впливу на нашу національну безпеку поділяють інші країни, і що ми повинні працювати разом з нашими партнерами, щоб гарантувати, що спотворення світового ринку, викликані російськими алюмінієвими виробами, не спотворюють наші ринки та не загрожують нашій національній безпеці", - наголосив Байден.
Як повідомляв Інформатор, Рада Європи офіційно встановила два обмеження цін на нафту та нафтопродукти з росії під кодом CN 2710, які походять або експортуються з країни-агресора. Перше стосується ціни на нафтопродукти зі знижкою до сирої нафти (мазуту), їх купуватимуть не дорожче як 45 доларів США за барель. Друге обмеження - це ціна преміальних продуктів (дизель) на рівні 100 доларів США за барель.
Рівень ліміту було встановлено в тісній співпраці з Price Cap Coalition і почне застосовуватися з 5 лютого 2023 року. Передбачено перехідний період у 55 днів для тих суден, що перевозять російські нафтопродукти, які були придбані та завантажені на судно до 5 лютого 2023 року та вивантажено до 1 квітня 2023 року.
Крім того, Рада повернеться до перегляду механізму обмеження цін на сиру нафту в середині березня. Такий перегляд цін відбуватиметься регулярно кожні два місяці.
У січні 2023-го року в росії зафіксували значне падіння вартості нафти з рф у порівнянні з минулим роком. Цей показник обвалився у 1,7 рази. На цей час ціна експортної марки російської нафти Urals складала 49,48 доларів за барель. Вказаний середній показник за січень зафіксували 1-го лютого. Минулого року в аналогічний період продати цю марку експортної нафти росія могли за 85,64 долари за барель. Тепер зусиль рф треба докладати майже вдвічі більше, аби заробити стільки ж.
Інформатор також писав, що Міністерство фінансів США запровадило нові санкції щодо держави-агресора росії. У підсанкційний список потрапила низка фізичних та юридичних осіб. Серед них не лише росіяни, а й громадяни інших країн, які допомагали їм обходити попередні санкції.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі «Інформатор Live». Підписатися на канал у Viber можна тут.