Російські багатії за рік повномасштабного війни в Україні втратили 67 млрд доларів

Читать на русском

Щонайменше 23 мільярдери рф втратили мільярди доларів без жодної компенсації

Читать на русском
Російські багатії за рік повномасштабного війни в Україні втратили 67 млрд доларів
Серед російських олігархів, які втратили найбільше статків, Лісін, Мордашов та Абрамович

Щонайменше 23 мільярдери рф втратили мільярди доларів без жодної компенсації

За рік повномасштабної агресії росії проти України 23 мільярдери рф остаточно втратили 67 млрд доларів. Загалом це складає приблизно 20% від сукупних статків цих поплічників агресії. Цифра буде тільки зростати через посилення санкцій та відсутності можливості вільно вести справи.

Ситуацію серед російських олігархів оцінили в Bloomberg. Зазначається, що згадані 23 мільярдери рф входили до 500 найбагатших людей світу. Наразі неможливо точно оцінити, чи вони ще мають місце у цьому топі. Втрата близько 20% від сукупних статків може сильно змінити їх становище.

Встановлено, що станом на 23 лютого 2022 року згадані багатії мали загальний статок на 339 млрд доларів. Втрата 20% фактично є чотирикратним перевищенням втрати статків інших мільярдерів, що входять до списку Bloomberg Billionaires Index.

Найбільше грошей втрати Олексій Мордашов – головний власник ПАТ «Северсталь». За рік вторгнення рф він втратив 6,7 млрд доларів власних грошей. Наразі його статок оцінюється в 19,8 млрд доларів, і він все ще є четвертим найбагатшим олігархом в рф.

На другому місці за показником падіння розмістився також металургійний магнат – Володимир Лісін. Він головує у правлінні ПАТ «Новолипецький металургійний комбінат». За аналогічний період його статок скоротився на 5,8 млрд доларів, склавши 20,5 млрд доларів.

Водночас, Андрій Гур’єв, який володіє акціями одного з найбільших виробників добрив у Європі ПАТ «ФосАгро» навпаки зміг заробити. Його статок збільшився на 2,1 млрд доларів з початку вторгнення росії. Цього він зміг досягти завдяки стрибку курсу акцій компанії.

«Проте аналіз ультрабагатих російських верств населення свідчить про те, що кілька раундів розрізнених санкцій з боку США, Великобританії та Європейського Союзу мали обмежений довгостроковий ефект. Насправді сукупний капітал мільярдерів досяг дна лише через кілька тижнів після вторгнення, знизившись на 92 млрд дол до 248 млрд дол 9 березня 2022 року», – зазначили в Bloomberg.

Санкції вдарили і по іншим активам багатіїв. До прикладу, роман Абрамович вимушено виставив на продає своє майно в Лондоні. Це стосується у футбольного клубу «Челсі». Крім цього Михайло Фрідман був «шокований» тим, що санкції забороняють поїздки та заморожують рахунки. Разом із тим, у квітні Іспанія конфіскувала 78-метрову суперяхту Віктора Вексельберга, яка коштує 90 млн доларів.

Санкційний тиск на рф продовжується і постійно посилюється. Рано чи пізно хоча б олігархам рф набридне втрачати мільярди, і вони таки замисляться над тим, аби спробувати вплинути на ситуацію у власній країні. Та й надто довго засиджуватися у самій московії їм не дуже захочеться, оскільки регулярні поїздки за кордон тепер також сильно обмежені.

Що цьому передувало

Раніше повідомлялося, що Кабінет міністрів направив до Фонду держмайна конфісковані активи олігарха Шелкова. Далі планується приватизувати активи, або надати їх для оренди. Активи стягнули рішенням ВАКС від 23 січня та постановою Апеляційної палати ВАКС від 3 лютого.

На початку лютого суд США також конфіскував 5,4 млн доларів, які належали російському олігарху Костянтину Малофєєву. Далі планується передати ці гроші Україні. Сам олігарх є власником каналу «Царьград ТВ», та раніше був звинувачений у фінансування сепаратизму в Криму. Під санкції він потрапив ще в 2014 році.

Нагадаємо, що Україна вперше в історії планує відмовитися від імпорту газу.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.