Байден пояснив, чому у декларації G20 росію не назвали агресором

Читать на русском

Президент США заперечив, що проти визнання російської агресії виступив Глобальний Південь

Читать на русском
Байден, G20
Лідери країн обговорювали війну в Україні

Президент США заперечив, що проти визнання російської агресії виступив Глобальний Південь

Президент США Джо Байден пояснив, чому у декларації "Великої двадцятки" за підсумками саміту в Індії відсутнє пряме засудження війни росії проти України. За словами очільника Білого дому, на це повпливало представництво рф та Китаю на зустрічі G20.

Про це Байден розповів під час пресконференції у Вʼєтнамі 10 вересня. Президент США запевнив, шо питання визнання російської агресії не є "клином у відносинах з Глобальним Півднем". Водночас Байден зазначив, що це "питання клину з росією, яка була присутня (на саміті G20), і з Китаєм, який (…) мав представництво".

"І тому, до речі, я, моя команда, мій персонал все ще зустрічаються з людьми президента Сі і його кабінетом", - додав Байден.

Також президент США розповів, що на саміті лідери G20 обговорювали війну рф проти України.

"І в залі була достатня згода щодо необхідності справедливого і тривалого миру, який підтримує принципи Статуту ООН і поважає суверенітет і територіальну цілісність", - сказав Байден.

Підсумкова декларація G20

Так, кінцева резолюція "двадцятки" згадує Україну в декількох пунктах. Втім, ніякої особливої конкретики там немає.

У спільній заяві G20 йдеться про наступне:

  • Країни визнають "різницю поглядів" та оцінок ситуації в Україні серед членів групи;
  • Лідери G20 закликають усі держави дотримуватися статуту ООН та принципів міжнародного права, включаючи територіальну цілісність та суверенітет;
  • Країни "двадцятки" відзначають вирішальне значення "мирного вирішення конфліктів" та діалогу між протиборчими сторонами;
  • G20 рішуче виступає проти будь-якого застосування будь-яких видів ядерної зброї або схожих загроз (хімічна, бактеріологічна зброя, etc);
  • Лідери G20 закликали до повного відновлення зернової угоди для забезпечення постачання продовольства та добрив як з України, так і з росії.

Ніякої заяви про засудження російської агресії або ж принципового підкреслення саме української територіальної цілісності не було. Українське МЗС різко негативно відреагувало на текст підсумкового документу.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.