"Пишатися нічим": МЗС України розчаровано декларацією G20 та пропонує свій варіант

У Кулеби вважають підсумковий документ саміту "дуже компромісним"

Саміт G20
Українська дипломатія вимагає називати речі своїми іменами

Зараз в Індії проходить саміт "великої двадцятки". Країни-учасниці вже погодили підсумкову декларацію заходу - однак в Україні нею незадоволені. 

Про це повідомив речник українського МЗС Олег Ніколенко в коментарі "24 каналу". Він зазначив, що його відомство пропонує власну редакцію документа.

За словами дипломата, підсумковий текст декларації є "дуже слабким". Києву він не сподобався, і "пишатися там нічим". 

"Україна вдячна партнерам, які намагалися включити в текст сильні формулювання. Водночас в частині щодо агресії росії проти України "групі двадцяти" немає чим пишатися. Очевидно, що участь української сторони дозволила би учасникам краще зрозуміти ситуацію. Принцип "нічого про Україну без України" залишається ключовим, як ніколи", - заявив Ніколенко. 

Водночас МЗС не просто розкритикувало декларацію - що було, до речі, досить очікуваним. У відомстві Кулеби запропонували власний варіант документа, відредагований нашими дипломатами. 

Декларація G20: український варіант 

Так, наш МЗС пропонує замінити фразу "війна в Україні" на "війна проти України". Ніколенко запевняє, що це більше відповідає наявним реаліям. 

Пропонується також прямо назвати ворога, який "убиває і катує нас щодня і проти якого піднялася вся країна". Окрім цього, українське Міністерство закордонних справ пропонує писати не "українська криза", як це робить G20, а "вторгнення Росії в Україну".

Ще одна зміна: "всі країни мають діяти так, щоб дотримуватися принципів ООН" змінили на "росія має діяти так, щоб дотримуватися принципів ООН". А от головну тезу, що існують "різні думки та оцінки" щодо нашої війни в МЗС подали наступним чином:

"Члени G20 одностайно засудили та закликали Москву припинити війну проти України".

Декларація G20: ukrainian version
Декларація G20: ukrainian version

Підсумкова заява G20: значення для України

Якщо коротко, то на саміті "великої двадцятки" для України не прозвучало нічого аж надто поганого - але, втім, і нічого обнадійливого. По-перше, українське питання не було навіть близько основним, а по-друге, воно й справді викликало дуже серйозні розбіжності у представників країн-учасниць - що б там не казало наше МЗС. 

Справді, ніякої заяви про засудження російської агресії або ж принципового підкреслення саме української територіальної цілісності не було. Втім, цього слід було очікувати: позиція "колективного Заходу" щодо війни рф проти нас зрозуміла та відома. Так само прогнозована і думка, власне, країни-агресорки. Однак такі геополітичні "гіганти", як Індія та Китай, явно не перебувають нині на нашому боці - хоча й не виступають, звичайно, за російську війну та публічно визнають цілісність та недоторканність українських кордонів.

Важливий момент: ми, на жаль, так і не отримали запрошення на зустріч G20, хоча й намагалися це зробити. За інсайдерською інформацією, що наразі ходить в політичних колах України, голова Індії Нарендра Моді в цілому був готовий бачити нас на саміті. Однак лише з умовою, що будуть досягнуті конкретні кулуарні домовленості щодо питань війни та миру. Тобто, вимагалася "конструктивність" (читай - "компромісність") нашої позиції.

Офіційно Київ повністю відкидає можливість будь-яких компромісів з агресором; до того ж, ми могли б в теорії використати майданчик G20 для якоїсь гучної заяви чи демаршу. Індію, яка була зацікавлена в тому, аби саміт пройшов максимально спокійно, це не влаштовувало - тому запрошення для України не було.

В якості висновків можна констатувати, що Україна має майже безумовну підтримку лише в західному світі. Країни "глобального півдня" та такі великі міжнародні актори, як КНР та Індійська республіка, хоч і не виступають прямо на боці росії, однак і не надто симпатизують Україні - а точніше, всьому "колективному Заходу", який нас підтримує. Тож наш МЗС має багато роботи, аби схиляти ці держави на наш бік.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube