Байден підписав закон, який забороняє імпорт російського урану

У США кажуть, що рішення про заборону імпорту збагаченого урану з РФ зміцнить енергетичну та економічну безпеку держави

Байден
Байден підписав закон 13 травня

Президент США Джо Байден 13 травня підписав закон про заборону імпорту збагаченого урану з Росії. Документ допоможе убезпечити енергетичний сектор США. Також у Штатах вважають, що закон усуне залежність від Росії в цивільній ядерній енергетиці.

Про це йдеться в заяві радника з національної безпеки США Джейка Саллівана, яку оприлюднили на сайті Білого Дому. За словами Саллівана, рішення про заборону імпорту зміцнить енергетичну та економічну безпеку США, зменшить та згодом усуне залежність від Росії в цивільній ядерній енергетиці.

"Цей новий закон відновлює лідерство Америки в ядерному секторі. Він допоможе убезпечити наш енергетичний сектор для майбутніх поколінь. І, спираючись на безпрецедентне федеральне фінансування у розмірі 2,72 мільярда доларів, яке Конгрес нещодавно виділив на прохання президента, він дасть поштовх для запуску нових потужностей зі збагачення урану в Сполучених Штатах і надішле чіткий сигнал промисловості, що ми віддані довгостроковому зростанню нашого ядерного сектору", - заявив Салліван.

Салліван також розповів про зобов'язання США, взяте в грудні минулого року. Тоді Сполучені Штати разом з Канадою, Францією, Японією і Великою Британією спільно інвестувати 4,2 мільярда доларів у розширення потужностей зі збагачення і конверсії урану.

"Я з гордістю можу сказати, що завдяки цим коштам, наданим Конгресом, ми значно перевиконали це зобов'язання і працюємо з промисловістю над реалізацією цієї амбітної мети", - підкреслив Салліван.

Заборона імпорту російського урану

1 травня Сенат США проголосував за проєкт закону про заборону імпорту збагаченого урану з Росії. Тоді ж документ передали на підпис президентові Байдену. Палата представників схвалила цей законопроєкт у грудні.

Документ, який сенатори підтримали одностайно, забороняє імпорт збагаченого урану з РФ через 90 днів після набуття законом чинності з можливістю тимчасових винятків до січня 2028 року. Раніше Конгрес передбачив виділення 2,7 млрд доларів на розвиток американської уранової галузі за умови, що будуть запроваджені обмеження на імпорт сировини з РФ.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube