Банкір дав прогноз курсу гривні до 20 жовтня

Експерт припускає, що протягом 14-20 жовтня обсяг валютних інтервенцій не зазнає змін

Курс
Курс долара в середині жовтня прогнозується на рівні 41,2-41,9 грн/долар

У другій половині жовтня ситуація на валютному ринку залишатиметься цілком помірною. У тижневому вимірі з 14-20 жовтня зростання вартості валют буде малопомітним або ж, що не виключено, майже статичним. Але у розрізі день до дня коливання відбуватимуться, як у бік зростання, так і в бік зменшення курсів. Про це в коментарі виданню "РБК-Україна" розповів начальник департаменту казначейства "Глобус Банку" Тарас Лєсовий.

Він запевняє, що незначні коливання, що відбувалися протягом минулого тижня, будуть збережені. Однак все ж таки, на ринку триватиме, хоч і вельми повільний, але очікуваний процес зростання вартості основних валют. За його словами, у тижневому вимірі він буде малопомітним або ж, що не виключено, майже статичним. Але у розрізі день до дня коливання відбуватимуться, як у бік зростання, так і в бік зменшення курсів.

"Ринок "живий", а дійсний режим "керованої гнучкості" - це збереження ринкових принципів курсоутворення (залежно від співвідношення попиту та пропозиції), хоч і з важливою обмовкою, адже регулятор залишає за собою можливість точкового втручання на ринок в разі виникнення дисбалансу між попитом і пропозицією", - додав Лєсовий.

Лєсовий припускає, що протягом 14-20 жовтня обсяг валютних інтервенцій не зазнає змін. Обсяг у 150-180 мільйонів долар на день є цілком прийнятним і досить звичним для останніх декількох тижнів.

Прогноз курсу

Банкір прогнозує, що основні характеристики ринку валют з 14 по 20 жовтня будуть такими:

  • Коридори допустимих валютних змін складуть 41,1-41,7 грн/долар та 45-47 грн/євро (на міжбанку) та 41,2-41,9 грн/долар та 45-47,5 грн/євро (на готівковому ринку).
  • Залежно від валюти середня різниця між курсами міжбанку і готівкового ринку складе 0,3-0,5 грн.
  • Середні тижневі курсові відхилення будуть в межах 2% від стартового курсу тижня.

Таким чином, на ринку збережеться прогнозована ситуація. Дії Нацбанку можна назвати "седативними", що не збуджують, а навпаки заспокоюють ринок, пом’якшуючи інфляційний вплив на курсові показники. Отже, з 14 по 20 жовтня, як це не видасться парадоксальним на фоні "зовнішньоосінніх" обставин, валютний ринок буде досить спокійним, а курсові зміни очікуваними й такими, що не вирізнятимуться від тижня попереднього.

"Назвемо цей час "бабиним літом" валютних курсів", - вказав Лєсовий. 

Продавати чи купувати валюту

Експерти говорять, що після того, як Верховна Рада прийняла закон про збільшення військового податку з 1,5% до 5%, гривневі депозити значно втратили привабливість. Про це йдеться у публікації ТСН.ua.

"Відсотки річних по гривневих депозитах давно знизились з 15-16% до 10,5-10,7%, тепер ще й військовий податок на прибуток збільшено. Якщо раніше на тисячі гривень можна було заробити за три місяці чистими близько 32 грн, то з жовтня – менше ніж 21 грн. Тому, якщо є бажання мати більший прибуток – настала пора виходити з гривневих депозитів після закінчення терміну дії договору й інвестувати у гривневі облігації внутрішньої держпозики (ОВДП) терміном дії 3-6 місяців. Там відсотки поки на рівні 15% і не треба платити жодної копійки податків", - наголосив член Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин. 

Фінансовий аналітик Андрій Шевчишин впевнений, що українці все більше звертають увагу на купівлю готівкової валюти, попри фінансову привабливість інших інвестиційних інструментів.

"За даними НБУ, обсяги гривневої готівки на руках населення у вересні знизились на 7,9 млрд грн, до 744,7 млрд грн, це історичний мінімум. Аналогічне падіння (на 7,7 млрд грн) відбулося рік тому, в жовтні 2023 року, коли Нацбанк відійшов від фіксованого курсу. Значне зменшення готівки на руках – це перетік готівкової гривні в готівковий долар, а також додаткові витрати на придбання товарів завдяки пришвидшенню інфляції, мовляв, завтра буде дорожче. Нагадаю, що у вересні поточного року населення купило валюти на 1 млрд доларів більше, ніж продало. Висновки очевидні", - акцентував Шевчишин. 

Голова секретаріату Ради підприємців при Кабміні Андрій Забловський, як і раніше, називає оптимальною диверсифікацію заощаджень.

"Нині сприятлива ситуація для купівлі валюти, бо курс не міняється, пропозицій доларів і євро досить, а попит на валютну готівку у жовтні, навпаки, дещо впав, можливо, через зниження купівельної спроможності населення. Та купівлю валюти можна вважати умовною інвестицією, бо якщо говорити про отримання прибутку через 3-4 місяці, то депозити і ОВДП вигідніші. Тому вважаю правильнішим робити диверсифікацію заощаджень: 30-35% коштів тримати у гривні в банках, решту у валюті – десь втратите, але десь виграєте", - додав Забловський. 

Продавати валюту без нагальної потреби всі фахівці, як і раніше, вважають недоцільним, бо прогнозують, що до кінця року долар буде дорожчим, ніж тепер.

Курс валют на сьогодні

Image Дізнайтесь актуальну інформацію станом на 21.01.2025
Валюта
Покупка
Продаж
usd
42.16
42.16
eur
43.5
43.5
Всі новини про гроші

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube