“Балістична ракета проти України є черговим доказом, що миру Росія точно не хоче. Путін просто щоразу плює в обличчя тим у світі, хто справді хоче відновлення миру. Його треба зупинити. Потрібно, щоб він відчував, чого коштують його хворі амбіції”
"Ми використовуємо всі засоби для захисту нашої країни, тому ми не будемо вдаватися в деталі. Але ми просто даємо зрозуміти, що ми здатні та можемо відповісти"
Світила сприятимуть успішному просуванню наших планів
Ми не завжди цінуємо тих людей, які поруч з нами, і нажаль, їх дуже легко втратити в одну лише мить. Бо жінка — це муза, вона надихає, розуміє, підтримує. Але якщо вона вже йде — то в більшості випадків назад не повертається. Ця одна помилка може розривати твоє серце багато років поспіль, а, можливо, і до кінця життя.
В Україні почалася посівна і учасники ринку очікують, що це може стати причиною для підвищення цін на АЗС – деталі – Інформатор Україна
Українські аграрії розпочали весняні роботи. Сільгосптехніка споживає значну кількість палива, тому українці очікують, що ціни можуть змінитися і відчутно вдарити по гаманцях автомобілістів. Що прогнозують експерти ринку?
Україна входить у вкрай відповідальний період: пальним необхідно забезпечити армію, яка буде звільняти наші території, аграріїв, які забезпечують продовольчу безпеку частини світу та своєї країни, а разом і громадян, які із приходом тепла все частіше користуватимуться власними автівками.
«Ціни на пальне в Україні залежать від цін на нафту на світовому ринку та курсу гривні до долара. Наразі курс зафіксований Національним банком і є стабільним, а нафта не показує тенденції до зростання у цьому році. Нафтові ціни, скоріше за все, залишаться на нинішньому рівні біля 80 доларів за барель, і це буде поштовхом зниження розцінок на АЗС завдяки накопиченому на складах пальному», - зазначають експерти.
Вітчизняні трейдери протягом грудня-лютого завезли в країну велику кількість пального наперед. Великі запаси бензину та дизелю змусили власників АЗС знижувати ціни. За останні два місяці у середньому, дизельне пальне подешевшало на п’ять гривень - до 49,3 гривень за літр. Так само втратив у вартості і бензин А-95, впавши до 47,5 гривень за літр. Проте найбільшим рекордсменом здешевлення за цей час став атомобільний газ: відбулося падіння з тридцяти до двадцяти трьох гривень за літр.
Наразі учасники ринку пального прогнозують, що дизель, бензин і автогаз будуть просідати у ціні ще більше: пальне може втратити цієї весни мінімум одну-три гривні. І посівна та інші сільгоспроботи не вплинуть на вартість пального.
Втім, цілком ймовірно, що серпень може стати напруженим місяцем з точки зору забезпечення пальним.
«З середини липня по жовтень аграрії будуть проводить активний збір врожаю різних культур, а також садити озимину, а отже у цей період нас чекає ще один сезонний пік споживання бензину та дизелю. Зазвичай, у ці місяці споживання пального в Україні зростає на третину, але у цьому році, за рахунок зменшення посівних площ через війну, потреби фермерів у пальному також будуть менші. Проте, є вірогідність, що серпень може стати напруженим місяцем з точки зору забезпечення пальним», - прогнозують експерти.
Раніше Інформатор повідомляв, який прогноз дав НБУ щодо зміни цін на пальне протягом на 2023.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.