Експерт з кібербезпеки Костянтин Корсун пояснив, що авторизація в "Резерв+" через "Дію" та BankID лише підтверджує ідентичність користувача
Експерт із кібербезпеки Костянтин Корсун пояснив, чи зможе ТЦК отримати інформацію про банківські рахунки та стягувати штрафи при авторизації у "Резерв+" через BankID. За його словами, це зовсім не так. Адже система BankID лише підтверджує ідентичність користувача.
Про це експерт повідомив в інтерв'ю Radio NV. Він зазначив, що авторизація в "Резерв+" через "Дію" здійснюється за допомогою BankID. Але це не дає ТЦК доступу до банківських рахунків, а лише підтверджує ідентичність клієнтів, гарантуючи безпеку даних.
"Дія" авторизує через BankID. Є десятки українських банків, де ви приходите і відкриваєте певний рахунок, вам дають картку і фотографують разом із нею та паспортом. І система BankID прив’язується саме до цих банківських акаунтів, розраховуючи на те, що банки належним чином перевірили свого клієнта, 100% ідентифікували його, подивилися в очі та порозмовляли" — пояснив Корсун.
Система BankID, яку контролює Національний банк, гарантує надійність ідентифікації. При цьому Корсун додав, що теоретично можуть бути випадки відкриття рахунку на вигадану людину, але офіційно про них невідомо.
Він підкреслив, що у суспільстві давно критикують цю систему, оскільки "Дія" є державною програмою з ідентифікації громадян і видачі електронних документів. Але разом з тим вона має найвищий рівень довіри. Натомість банки та комерційні організації орієнтовані на прибуток і ризики, що робить їх менш надійними.
Оскільки "Дія" не має власної інфраструктури, вона використовує BankID. Однак Корсун вважає, що держава повинна створити власну систему ідентифікації, незалежну від комерційних структур.
"Побоювання, що ТЦК через банки матимуть доступ до карток і блокуватимуть рахунки, не відповідають дійсності", — ще раз наголосив Корсун.
Заблокувати банківський рахунок можуть, якщо військовозобов'язаний не прийшов до ТЦК протягом 10 днів після отримання повістки. Щоправда, подати до суду на блокування рахунків представники ТЦК та СП можуть у єдиному випадку - якщо громадяни після отримання повістки не прибув до ТЦК протягом десяти днів. Фактично - свідомо порушив мобілізаційне законодавство.
Військовозобов'язані громадяни можуть прийти до ТЦК та СП і без повістки, добровільно. У такому випадку для них передбачена можливість укласти контракт на службу в армії, терміном на один рік, стверджує нардеп Веніславський. Після цього терміну можна звільнитися. Така можливість дається лише тим громадянам, які долучаються до армії за власним бажанням.
Без особистого візиту до ТЦК та СП можуть дистанційно стати на військовий облік українці за кордоном. Відповідні зміни 7 червня вніс Кабмін. Передбачається, що нововведення стосуватиметься громадян, які зняті з військової служби через вибуття з України на термін понад три місяці.
Водночас громадянам, яких у застосунку "Резерв+" ідентифікує як таких, що перебувають у розшуку, доведеться повернутися в Україну та особисто прибути до ТЦК та СП. Щоправда, відсоток таких осіб невеликий.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.