Уповноваженим органам надали час до 5 липня, аби втілити автоматичний обмін інформацією між порталом «Дія», реєстром призовників, військовозобов’язаних та резервістів «Оберіг» та Єдиним державним реєстром юросіб, ФОПів та громадських формувань (ЄДР)
Для того, аби забронювати працівника через портал «Дія», необхідно буде, аби реєстр військовозобов’язаних «Оберіг» містив про нього інформацію. Крім того, в «Оберіг» має бути наявна інформація про перебування військовозобов’язаного у трудових відносинах із державним органом, підприємством, установою. Про це йдеться у матеріалі Dev.ua.
Вказується, що постановою від 5 червня № 650 Кабмін визначив порядок бронювання військовозобов’язаних засобами Єдиного державного вебпорталу електронних послуг (порталу «Дія»). Утім, реалізація відбудеться не відразу. Наразі уповноваженим органам надали час — місяць (фактично, до 5 липня) — для того, аби втілити автоматичний обмін інформацією між порталом «Дія», реєстром призовників, військовозобов’язаних та резервістів «Оберіг» та Єдиним державним реєстром юросіб, ФОПів та громадських формувань (ЄДР). Порядок бронювання через «Дію» стосується бронювання осіб, які працюють або проходять службу:
Етап 1 — Формування Єдиного переліку органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій для бронювання. Отже, для цілей бронювання військовозобов’язаних засобами порталу "Дія" Мінекономіки формує та веде Єдиний перелік органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій для бронювання військовозобов’язаних, до якого включаються державні органи, підприємства, установи.
Мінекономіки вносить до Єдиного переліку державні органи. Відповідний державний орган вносить до Єдиного переліку підприємства та установи (які є критично важливими для ЗСУ та для економіки). Включення державного органу, підприємства, установи до Єдиного переліку здійснюється на підставі поданого Мінекономіки або державним органом повідомлення про включення до Єдиного переліку, яке формується засобами порталу "Дія" у довільній формі, придатній для сприйняття його змісту.
Повідомлення формується уповноваженою особою Мінекономіки, державного органу засобами порталу "Дія" шляхом підключення до робочих місць після проходження нею ідентифікації та автентифікації з використанням КЕП або удосконаленого електронного підпису. Повідомлення повинно зокрема містити підстави для бронювання військовозобов’язаних працівників державного органу, підприємства та установи:
Формування повідомлення автоматично припиняється або його подання блокується засобами порталу "Дія", якщо зазначені у повідомленні відомості:
Етап 2 — Бронювання військовозобов’язаних за списками засобами порталу «Дія». Надалі списки подаються державними органами, підприємствами, установами, які включені до Єдиного переліку. Керівник державного органу, підприємства, установи або уповноважена ним особа засобами порталу "Дія" у довільній формі, придатній для сприйняття її змісту, формує списки після проходження ідентифікації та автентифікації. Під час формування списку з реєстру військовозобов’язаних шляхом електронної інформаційної взаємодії отримуються відомості щодо:
Сформований список перевіряється засобами реєстру військовозобов’язаних з метою перевірки наявності особи в зазначеному реєстрі.
У разі позитивного результату перевірки засобами реєстру військовозобов’язаних автоматично здійснюється переведення військовозобов’язаного на спеціальний військовий облік на строк дії відстрочки. З моменту переведення військовозобов’язаного на спеціальний військовий облік він вважається заброньованим та йому надається відстрочка на такий період, який не може перевищувати:
Військовозобов’язаний не підлягає бронюванню, про що керівнику державного органу, підприємства, установи повідомляється засобами порталу «Дія», у разі: відсутності в реєстрі військовозобов’язаних відомостей про військовозобов’язаного; відсутності в реєстрі військовозобов’язаних відомостей про перебування військовозобов’язаного у трудових відносинах з державним органом, підприємством, установою.
Інформація про надання відстрочки (бронювання) відображається у військово-обліковому документі в електронній формі. За заявою працівника в електронній формі, поданою засобами порталу "Дія", може формуватися витяг про бронювання військовозобов’язаного, який є документом, що підтверджує надання військовозобов’язаному відстрочки. Витяг формується в електронній формі засобами порталу "Дія" у довільній формі, придатній для сприйняття його змісту. Витяг надсилається засобами порталу "Дія" в електронний кабінет користувача.
Витяг повинен містити унікальний електронний ідентифікатор (QR-код), який формується автоматично. Перевірка витягу проводиться з використанням електронних пристроїв шляхом зчитування унікального електронного ідентифікатора (QR-коду), який забезпечує перевірку даних в реєстрі військовозобов’язаних.
У застосунку "Дія" доступний один із довгоочікуваних документів для українців — посвідчення ветерана. Відтепер понад 1 мільйона українців можуть скористатися електронним посвідченням у різних життєвих ситуаціях — від оформлення іпотеки до отримання соціальних послуг. І при цьому не потрібно носити із собою паперовий аналог документа. Документ доступний для:
Як додати посвідчення ветерана в Дії:
Все готово, документ протягом кількох хвилин зʼявиться в застосунку. Користуйтесь будь-де і будь-коли — щоб отримати пільги чи працевлаштуватися. Не переймайтесь, якщо забули документ вдома.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.