Apple презентувала всю лінійку iPhone 13

Розповідаємо все про новинки

Apple презентувала всю лінійку iPhone 13

Осіння презентація Apple, яку чекає весь світ (судячи з результатів пошуку прямої трансляції) нарешті відбулася, і 14 вересня нам показали телефони, якими ми будемо користуватися весь наступний рік. Стали вони кращими, гіршими, дешевшими чи дорожчими? Давайте розбиратися.

Як змінилася вартість iPhone 13 в порівнянні з торішніми моделями?

У Мережі протягом двох тижнів ходила чутка, що нові айфони 13 подорожчають на 100 доларів у порівнянні з торішніми моделями. У підсумку, цього не сталося, навіть не дивлячись на те, що базові моделі отримали 128 Гб пам'яті, замість 64, як раніше. Що стосується пам'яті — це абсолютно логічне рішення. За часів, коли деякі додатки важать по 8-15 Гб випускати телефон із 64 Гб швидше знущання, ніж відповідальний хід.

Цінова політика, як і торік наступна: молодші моделі iPhone 13 Mini і iPhone 13 на 128 Гб обійдуться в $ 699 і $ 799 відповідно, а старші моделі iPhone 13 Pro iPhone 13 Pro Max коштуватимуть $ 999 і $ 1099. Це базові ціни.

iPhone 13 — мінорне оновлення з кількома плюшками

Серед користувачів iPhone існує дві основні групи. Перша оновлюється щороку, незалежно від списку змін, які впроваджуються. Друга — оновлюється раз на два роки, оскільки за такий проміжок накопичується досить змін, щоби мало сенс викласти чергові 1000 доларів за новий телефон. Є, звісно ж, ще користувачі, які купують новий телефон, коли зі старим щось трапилося, але їх у розрахунок не беремо.

Так чи став 2021 рік проривним для iPhone? Ні, тут однозначно. Найбільше зміна — екран на 120 Герців, який чекали й рік тому і два роки тому. Так, це дуже класна фішка, до якої всі давно звикли, якщо тримали в руках будь-якої Андроїд-смартфон від 400 доларів за останні два роки. Щось ще? Мабуть, ні. Але розберемо по пунктах.

Дизайн iPhone 13 в порівнянні з iPhone 12

Apple презентувала всю лінійку iPhone 13 1

Дизайн — ключова складова для нового смартфона компанії Apple. Вкрай важливо впроваджувати щось нове кожен рік, інакше не спрацює «соціальне підтвердження». Тобто якщо ваші колеги або просто перехожі на вулиці не зможуть із першого погляду зрозуміти, що у вас нова модель, а не торішня, то немає ніякого сенсу викладати кругленьку суму за обновку.

Тому головних змін у дизайні iPhone 13 два. Перше — це розмір так званого чубчика — блоку камер на лицьовій стороні, який виробники інших марок намагаються ховати під екран або в каплевідний виріз. Розмір модуля в цьому році зменшився на 20%. Чи дає це якийсь додатковий призначений для користувача досвід? Скоріше ні, бо у висоту блок залишився колишнім — ви просто отримаєте кілька додаткових ікон у топ-барі. Але візуально це дуже навіть помітно.

Також змінився блок із камерами. Він став більшим й товщим для старших моделей, а на молодших моделях тепер камери розташувалися по діагоналі, а не один над одним, як минулого року. За кольорами ми отримали плюс-мінус те ж саме. У старших моделей синій колір змінився блакитним, а до молодших додали рожеву версію. Але Apple любить випускати нові кольори протягом року, так що, цей момент важливим назвати складно.

Чіп A15 Bionic — революція чи еволюція?

Apple оновлює свої чіпи щороку й починає презентацію смартфона саме з них. Що значить оновлення для користувача? Швидше нічого. Не зрозумійте нас неправильно — чіпи Apple просто відмінні. Вони тягнуть будь-які ігри та графічно складні додатки.

Але вони настільки попереду прогресу, що навіть A11 Bionic зараз відчуває себе чудово й навряд чи буде зависати при повсякденному використанні, витягаючи максимум із ваших додатків. Що ж змінилося:

  • Замість чотирьох графічних ядер у торішньому айфоні - у нас тут п'ять. Швидше за все, п'яте виділено для обробки відео в професійному вирішенні, яке завезли в цьому році.
  • Змінили архітектуру. Тепер балом заправляє шестиядерний процесор, два ядра високопродуктивні й чотири - енергоефективні.
  • Зменшилася енергоспоживання, за рахунок чого з тим же акумулятором, смартфон живе довше.

Так що, маємо класичну еволюцію — відмінний чіп став ще кращим, і буде актуальним років 5 — легко.

Дисплей iPhone 13 - нарешті 120 Герців!

Apple презентувала всю лінійку iPhone 13 2

Але не для всіх. Так, молодші моделі iPhone 13 і iPhone 13 Mini отримали старі дисплеї на 60 Герців. Змінилася тільки пікова яскравість — замість 625 ніт, як минулого року — у них 800 ніт. Для старших моделей яскравість також зросла з 800 ніт до 1000. Для користувача це означає, що прекрасний і яскравий дисплей телефону буде ще краще проглядатися на яскравому сонці.

Так що ж там зі 120 Герцями. Apple назвала це ProMotion — систему адаптивної герцівки, яка швидко змінюється в залежності від того, як користувач використовує смартфон. Якщо запущена гра, яка підтримує 120 Герців — екран починає видавати стільки. Якщо ви перебуваєте в меню або на статичній сторінці, герцівка відразу просідає до мінімальних значень. Усе в ім'я економії заряду акумулятора.

Система відмінна і, швидше за все, екрани також будуть приголомшливими. Як і завжди в Apple. Роздільна здатність екрану й розміри залишилися такими ж, як і торік.

Акумулятор — щоб твій смартфон працював довше

Apple презентувала всю лінійку iPhone 13 3

Презентувати термін життя телефону вкрай складно. Пов'язано це з тим, що кожен використовує телефон по-різному. Хтось лише відповідає на дзвінки, в той час, як інший користувач ганяє телефон у хвіст і гриву — ігри, відео, фотозйомка, складні додатки.

Крім того, Apple ніколи на презентації не розкриває ємність свого акумулятора. Пов'язано це з двома чинниками. Перший — цифри завжди нижче, ніж у смартфонів конкурентів. Другий — система iOS настільки добре адаптована під залізо, що менш ємний акумулятор дозволяє смартфону виживати набагато довше, ніж конкурентам на Андроїд з батареям в півтора раза більше ємними.

Так що ж нам пообіцяли в цьому році. В цілому, нічого не зміниться. Для моделей Mini і Pro термін служби збільшиться на півтори години. А для моделей 13 і Pro Max — на дві з половиною години. Так, як же так — не зміниться? Річ у тому, що у більшості користувачів телефони і так доживають до вечора. І особливої ​​різниці, поставите ви його на зарядку з 10 відсотками заряду або 30, не так уже й важливо. А Power User-ам все одно знадобиться павербанк.

Камери — найсмачніше в iPhone 13

Apple презентувала всю лінійку iPhone 13 4

На солодке в нас залишаються камери. Основні зміни завжди відбуваються в старших моделях, тому швиденько розберемо, що трапилося з молодшими:

  • Матрична стабілізація з торішньої старшої версії приїхала і iPhone 13 і iPhone 13 Mini. Тепер при зйомці відео тремтячі руки будуть не так помітні, а на монтажі не доведеться обрізати краю відео.
  • Додали нові пресети для фотографії - на всі моделі. Це дозволяє швидко вибрати потрібний режим і отримати відмінне фото
  • Режим «кіноефектів» став головною фішкою всіх камер iPhone 13. Він створює ефект зміщення фокусу при зйомці без додаткових дій оператора. Як у великому кіно, коли нам показують одного персонажа або статичний об'єкт, а потім кадр провалюється в глибину, концентруючись на далекому об'єкті або людині. Тепер iPhone 13 вміє робити це самостійно. Або ви можете регулювати це пальцем, обираючи об'єкт у кадрі.

У цілому, як і в минулі роки iPhone 13 отримав камери, які раніше були в старших моделях, просто через рік і без телевика.

Для старших моделей iPhone 13 Pro і Pro Max зміни більш істотні.

  1. Камер у нас так само три, але змінилися їх параметри. Телеоб'єктив із діафрагмою f / 2.8 проти f / 2.0 в iPhone 12 Pro, ширококутний - f / 1.5 проти f / 1.6, надширококутний - f / 1.8 і f / 2.4
  2. Зйомка відео в режимі ProRes та дозволі 4К. Це професійний формат відео, який дозволить отримати ідеальну для подальшого монтажу картинку. Важливо врахувати, що для рядового користувача він буде зайвим - у сирому вигляді такі відео здаються менш якісними.
  3. Опрацьовано режим макрофотографії й тепер приголомшливі фото можуть вийти з відстані всього у 2 сантиметри!
  4. Доопрацьовано режим нічної зйомки - за словами Apple - на матрицю тепер потрапляє на 47% більше світла, за рахунок чого нічні фото стають більш соковитими й детальними.

Так чи варто купити iPhone 13?

Оновлення у 2021 році вийшло досить легке, якщо не брати до уваги екран на 120 Герців, то й зовсім нічого не змінилося. Якщо минулого року ви купили iPhone 12 і він вас повністю влаштовує, то витрачатися не варто. А якщо ви оновлюєте смартфон щороку, то навіть не стали читати це абзац.

Оформити попереднє замовлення на всю лінійку iPhone 13 ви можете вже сьогодні — на сайті estore.ua і ми гарантуємо, що ви отримаєте новинку одним із перших!

Рекламний матеріал

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube