На думку депутатки від ЄП, окремі положення схваленого законопроєкту створюють значну загрозу національній безпеці
Верховна Рада 17 грудня відправила законопроєкт щодо множинного громадянства №11469 на експертизу Конституційного Суду. Це рішення підтримали 150 депутатів. Серед них - жодного представника екс-ОПЗЖ і "мінімум Слуг народу", повідомила у Telegram співголова фракції "Європейська солідарність" Ірина Геращенко.
З її слів, за це рішення було "нуль ОПЗЖ і мінімум слуг". Законопроєкт, який попав до Ради за ініціативою президента України Володимира Зеленського, Геращенко назвала "скандальним". І його прийняття, відповідно, забезпечили голоси колишніх регіоналів та "Слуги народу".
"За основу законопроєкт підтримали 247 депутатів. Слуги і ОПЗЖ! "ЄС" утрималася! Конституція встановлює "єдине громадянство", і це тлумачення зараз розглядає Конституційний Суд", - написала нардепка.
Вона зауважує, що подвійне громадянство надає політичні права, у тому числі виборче право. Це, на думку Геращенко, створює загрозу національній безпеці. Крім того, вона вважає, що несправедливим є те, що іноземці матимуть право мати два громадянства, а громадяни України, які набули громадянство іншої країни, згідно з законодавством втрачатимуть українське.
"В законопроєкті Зеленського є відверто антиукраінські норми, які дозволяють претендентам на українське громадянство не здавати іспити з української мови, історії України та Конституції! Це множить кількість населення, яке уявлення не мають про Україну, але отримає виборче право! Там є дика норма, про визнання громадянства онлайн! Й дається право забирати громадянство у засуджених за злочини, що посилює тоталітарну державу і створює значні зловживання!", - турбується нардепка.
Верховна Рада України у вівторок, 17 грудня, підтримала у першому читанні законопроєкт №11469 про введення інституту множинного громадянства в Україні. Автор цього документу - президент України Володимир Зеленський. До другого читання нардепи мають врахувати пропозиції та зауваження.
Він, зокрема, передбачає:
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.