Документ визначає допустимі випадки множинного громадянства, особливості набуття та поновлення громадянства України для деяких категорій іноземців
Верховна Рада найближчим часом може розглянути законопроєкт №11469 щодо забезпечення реалізації права на набуття та збереження громадянства України. Найімовірніше, це станеться вже цього тижня. Документ ініціював президент Володимир Зеленський.
Про це пише видання РБК-Україна з посиланням на співрозмовника у "Слузі народу". Зеленський назвав законопроєкт про громадянство пріоритетним.
"Він справді може розглядатись цього тижня і визначений президентом як пріоритетний. На погоджувальній нараді представники фракції "Слуга народу" будуть наполягати на його розгляді цього тижня", - розповіло джерело.
Законопроєкт щодо забезпечення реалізації права на набуття та збереження громадянства України на початку серпня 2024 року зареєстрував президент Володимир Зеленський. Він і є автором документа.
Законопроєкт визначає допустимі випадки множинного громадянства, особливості набуття та поновлення громадянства України для деяких категорій іноземних громадян, в тому числі у спрощеному порядку, умови набуття громадянства України за народженням, за територіальним походженням, а також умови прийняття до громадянства України. У яких випадках буде допускатися множинне громадянство в українця:
Множинність громадянства не буде допускатися для осіб, які мають громадянство держави, що визнана Верховної Ради агресором, окупантом, не визнає територіальну цілісність та суверенітет України або голосувала проти Резолюції Генеральної Асамблеї ООН "Про територіальну цілісність України" від 27 березня 2014 року № 68/262. Також у документі обумовлено, коли громадянина України можуть позбавити паспорта:
У Верховній Раді готують законопроєкт, який зобов'язуватиме торгівельні мережі вказувати ціну товару за кілограм чи літр, якщо він продається у меншій упаковці. Метою законопроєкту є боротьба з явищем, коли виробники зменшують кількість або об'єм товару в пакуванні, залишаючи при цьому стару ціну або змінюючи її незначно. У результаті споживач отримує менше товару за ту саму ціну, що є прихованою формою інфляції.
Також розробляється законопроєкт, який передбачає заборону спілкуватися російською мовою у закладах освіти. Йдеться про обов'язок учнів та вчителів спілкуватися українською мовою на всій території школи. За словами народної депутатки Наталії Піпи, деякі діти та вчителі, виходячи з уроків, переходять у спілкуванні на російську мову. Вона навела у приклад результати моніторингу Державної служби якості освіти. Відомо, що тільки 41% учнів спілкуються між собою українською мовою під час уроків та перерв. Піпа вважає, що настав час сформувати нове правило у головах освітян: "суспільні та публічні місця - державною мовою", навіть на перервах.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.