Ампутація, відсутність ока чи виразка: в Міноборони пояснили, як визначатимуть придатність чоловіків

Читать на русском

У Міноборони уточнили, що за новими змінами, на ВЛК будуть розглядати порушення функцій організму під час визначення статусу придатності

Читать на русском
Статус придатний та непридатний
Які зміни відбулися в оцінці придатності до служби

У Міноборони уточнили, що за новими змінами, на ВЛК будуть розглядати порушення функцій організму під час визначення статусу придатності

Згідно з оновленими правилами військово-лікарської експертизи, тепер при визначенні придатності або непридатності військовозобов'язаного будуть враховуватися не лише його захворювання. Критерії придатності тепер ґрунтуються на поєднанні захворювань та ступеня порушення функцій організму, які й привели до захворювань. Також ампутації чи відсутність ока будуть визначати військовозобов'язаного "непридатнийм". 

Цю інформацію повідомила Оксана Сухорукова, директорка Департаменту охорони здоров'я Міноборони, в ефірі телемарафону. Відповідно до оновленого наказу №402, зникає поняття "обмежено придатний", залишаються лише статуси "придатний" і "непридатний".

Критерії придатності тепер базуються на поєднанні міжнародного класифікатора хвороб 10-го випуску та ступеня порушення функцій. Нові правила передбачають 86 груп, в яких понад 70 пунктів визначають статус "непридатний".

"Важкий, середній, легкий стан – у зв'язку з цим іде визначення придатності або непридатності або придатності для проходження служби в окремих частинах. Ще раз, – залежно від ступеня порушення функцій", – наголосила посадовиця.

Директорка департаменту навела приклади для кращого розуміння критеріїв. Наприклад, якщо у людини була виразка і залишився тільки рубець – вона придатна. Якщо виразка була з ускладненням, було проведено оперативне втручання з видаленням значної частини шлунку, – непридатна. Якщо є ампутації на будь-якому рівні, крім кисті, стопи та пальців, – непридатний, якщо відсутність одного ока (сліпота одного ока) – непридатний.

У випадку погіршення здоров'я, військовослужбовці можуть звернутися до свого командира з рапортом, який може направити їх на лікування або проходження військово-лікарської експертизи. Нагадаємо, з сьогоднішнього дня, 4 травня, в Україні скасували статус "обмежено придатний". Його замінили на 5 нових категорій придатності до військової служби.

Як можна оновити дані в ТЦК

Військовозобов'язані чоловіки отримають можливість оновити свої військово-облікові дані через центри рекрутингу до лав ЗСУ. Це можна зробити й після того, як отримано повістку щодо уточнення даних. У Центрах потенційні бійці зможуть обрати собі як вакансію, за якою вони відбуватимуть службу, так обрати підрозділ, де хотіли б служити. 

Водночас влада Польщі працює над тим, що українські біженці змогли оновити свої військово-облікові дані дистанційно. Для цього не потрібно буде повертатися в Україну. А от тим громадянам, які отримали інвалідність I та II типу, слід буде повторно пройти МСЕК для підтвердження свої даних. Перевірки найбільше стосуються тих громадян, котрі набули інвалідність у роки війни. 

Нагадаємо, раніше Інформатор писав, що представники ТЦК чергуватимуть на більшості блокпостів України. Це рішення начебто призначене для забезпечення більш ефективного контролю та безпеки на території країни.

Також у Дарницькому ТЦК Києва заявляли, що повістку військовозобов'язаним можуть вручити де завгодно - на вулиці, в спортзалі чи кафе. Також повістки видають на блокпостах, там, окрім поліцейських, працюють ще й військкоми за наказом коменданта. При цьому силою доставляти чоловіків до військкоматів представники ТЦК права не мають.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.