Агресія Росії – це не лише прямий напад на Україну, але й загроза основам світового миру. Нездатність Ради Безпеки ООН зупинити імперіалістичні амбіції свого постійного члена підриває її авторитет та легітимність міжнародного права
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Як би я хотів” — це була та пісня, яка народилася одразу під час нашої першої зустрічі з Артемом. Це вийшло дуже легко, вже в перший день. Так би мовити, терапевтичним способом — ми одразу сублімували успіхи, бо це був якийсь такий стан, коли ця пісня стала зізнанням. Коли ти говориш людині: “Я дійсно бажаю тобі щастя будь-якою ціною, байдуже, чи буду я з тобою. Я хочу, щоб ти була щаслива. Якщо я не та людина, яка зробить тебе щасливою, то я хочу, щоб точно була людина, яка тебе зробить щасливою”.
Заступник Умєрова, Юрій Джигир, розповів, що один солдат обходиться Україні в 1,2 мільйона гривень - Новини України
У Міністерстві оборони України озвучили вартість утримання одного бійця. Заступник Міністра Юрій Джигир заявиви, що один солдат обходиться Україні в 1,2 мільйона гривень (30 тисяч доларів). Причому, в цю суму не входить зброя, а лише амуніція, харчування, зарплата та інші витрати.
Таке число Джигир написав у письмовій відповіді на запит журналістів Bloomberg News. Водночас він зазначив, що вторгнення Росії висвітлило низку конкретних корупційних ризиків у Міноборони.
Видання зазначає, що корупція все ще залишається проблемою для військових союзників України, оскільки вони надають зброю та фінансують, щоб допомогти відбити напад Росії. Донори, включаючи Міжнародний валютний фонд і Європейський Союз, вимагали низки антикорупційних заходів як головну умову надання допомоги. Одним з них була кадрова чистка в міністерстві.
"Чистка призвела до двоетапного механізму закупівель у Міноборони. Зараз міністерство встановлює політику закупівель, контролює та перевіряє якість, тоді як дві державні компанії контролюють закупівлі, щоб зменшити потенційні ризики", - сказав Джигир.
Міністерство оборони України оновило свою систему закупівель і посилило співпрацю з НАТО через вісім місяців після того, як звинувачення в корупції призвели до перестановок у його керівництві, заявив високопосадовець служби безпеки. А у вересні 2023 року президент Володимир Зеленський змінив міністра оборони Олексія Резнікова після того, як звинувачення його підлеглих у хабарництві під час військових закупівель викликали громадське обурення та критику з боку союзників під час війни. Відомо, що у 2023 році Україна посіла 104 місце зі 180 країн в Індексі сприйняття корупції Transparency International, хоча вона піднялася зі 116 місця роком раніше, поставивши її на один рівень із Бразилією та Сербією.
Заступник міністра оборони Юрій Джигир заявив, що нова перевірена система закупівель допомогла ліквідувати корупційні ризики. Але насправді не все так просто. Відомо, що Служба внутрішнього аудиту Міноборони повсякчас проводить перевірки військових частин. Під час одного з аудитів були виявлені порушення, які призвели до збитків державі у розмірі 38,8 мільйона гривень. На початку 2024 року Умєров розповів про початок позапланових перевірок. У зоні уваги опинились територіальні центри комплектування та соціальної підтримки.
Нагадаємо, раніше Служба безпеки України викрила на зловживаннях власних працівників. На оборудках з пальним упіймали ексочільників господарського підрозділу. Вони поклали до власних кишень 26 мільйонів гривень, наживаючись на закупівлі паливно-мастильних матеріалів для автомобілів.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.