Новий закон про мобілізацію: українців з інвалідністю очікують повторні перевірки

Читать на русском

Перевіряти будуть лише частину громадян, у яких встановлена інвалідність

Читать на русском
Українців з інвалідністю очікують повторні перевірки
Мобілізація українців

Перевіряти будуть лише частину громадян, у яких встановлена інвалідність

Від середини травня, а саме з 16 числа, коли новий закон № 10449 про мобілізацію в Україні набуде чинності, частину громадян, котрі отримали інвалідність I та II груп очікують повторні проходження медико-санітарних експертних комісій. Перевірка стосується величезної кількості військовозобов'язаних чоловіків, які набули каліцтво саме у роки війни. Усі вони будуть змушені повторно підтвердити свій статус. 

Про повторні перевірки людей з інвалідністю повідомив адвокат Володимир Крекотня в Instagram. Фахівець додав, що усім, хто оформив собі липові довідки про інвалідність буде невесело. 

Крекотня наголосив, що перевіряти будуть чоловіків, котрі отримали довідки МСЕК протягом 24 лютого 2022 року і до 16 травня 2024 включно. Йдеться про інвалідність саме I та II типу. Перевірку організують спільно з українськими правоохоронцями. 

"На виконання президента Кабмін разом із правоохоронними органами проведуть тотальну перевірку обґрунтованості рішень МСЕК щодо призначення вперше ІІ та ІІІ групи інвалідності усім чоловікам у віці від 25 до 50 років, які отримали відповідну групу у період з 24 лютого 2022 року по 16 травня 2024⁣ року", - повідомив фахівець.

Яких чоловіків з інвалідністю перевіряти не будуть 

Водночас тотальний контроль довідок МСЕК світить не усім. Частину українців з інвалідністю не перевірятимуть. Передовсім йдеться про осіб, які не мають кінцівок, або ж є інвалідами з дитинства. Їм свій статус повторно не потрібно підтверджувати. За словами адвоката, згідно з новим законом, люди, які мають інвалідність у таких категоріях, не підлягають повторній перевірці:

  • Зміна групи інвалідності: за наслідками захворювань, поранень (травм, контузій, каліцтв), отриманих під час захисту Вітчизни.
  • Внаслідок відсутності кінцівки, кистей рук (кисті руки), стоп ніг (стопи ноги), одного з парних органів.
  • Внаслідок наявності онкологічного захворювання.
  • Внаслідок інтелектуальних порушень чи психічних розладів, церебрального паралічу або інших паралітичних синдромів.
  • Інвалідність з дитинства: отримана внаслідок будь-якої причини.

Адвокат також пояснив, що наразі не затверджено регламенту, як саме відбуватимуться повторні перевірки. Ані законом, ані рішення РНБО люди з інвалідністю поки що не зобов'язані самостійно проходити повторну перевірку. 

Чи втрачатимуть українці майно та авто за неявку до ТЦК?

Адвокатська спільнота України розділилась у поглядах, чи забиратимуть у громадян автомобілі, чи їхнє інше майно у випадках, якщо вони ігноруватимуть вимогу протягом 60 днів з'явитися до ТЦК для оновлення своїх даних. Одні фахівці кажуть, що це неможливо, інші допускають, що у разі неоплати штрафу, виконавча служба застосовуватиме стягнення на рухоме чи нерухоме майно громадян за установленим законом порядком. Утім, за словами судді, кожен окремий випадок розглядатиметься в індивідуальному порядку. Водночас суми штрафів за неявку до ТЦК не можуть бути співрозмірними з вартістю, приміром, квартири. 

Також планується, що в Україні взагалі зникне така категорія, як "обмежено придатний". Громадян натомість визнаватимуть або цілком придатними до служби, або ж придатними на різних посадах у тилу. 

Нагадаємо, раніше Інформатор писав, що військовозобов'язаним українцям за кордоном більше не видаватимуть паспортів. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.