Американці підтримують Україну, але кількість тих, хто хоче мирних переговорів зростає

Читать на русском

У США дещо знизився рівень підтримки України, зокрема серед республіканців

Читать на русском
Американці підтримують Україну, але кількість тих, хто хоче мирних переговорів зростає
Соціальні опитування показують, що розбіжності збільшуються

У США дещо знизився рівень підтримки України, зокрема серед республіканців

Переважна більшість американців і надалі підтримують постачання зброї та надання економічної допомоги Україні. Водночас громадська думка в США розділилася щодо того, чи варто Вашингтону підштовхувати Україну до якнайшвидшого досягнення миру шляхом переговорів, якщо війна затягнеться.

Більшість американців і далі готові підтримувати Україну

Згідно з опитуванням, проведеним Чиказькою радою з глобальних справ у листопаді, рівень суспільної підтримки України залишається високим: більш як 60 % респондентів підтримують надання зброї та економічної допомоги. Приблизно 75 % американців підтримують прийняття українських біженців і введення санкцій проти росії.

60% американців вважають, що США повинні й надалі підтримувати Україну
60% американців вважають, що США повинні й надалі підтримувати Україну

Існує чітка кореляція між політичними вподобаннями опитаних та їхньою готовністю підтримувати Україну. У демократів та тих, хто не пов’язує себе ні з якою партією, рівень підтримки України залишається стабільним. Водночас, хоча загалом прихильність до українців серед американської громадськості залишається стабільною, у республіканців її рівень зменшився з весни. Тепер 55 % опитаних прихильників цієї партії підтримують військову допомогу, тоді як у липні цей показник становив 68 %, а в березні — 80 %. Половина республіканців висловилися за надання економічної допомоги Україні минулого місяця, тоді як у березні «за» було 75 %.

Як у США ставляться до ідеї примусити Україну укласти перемир’я

На тлі продовження війни американці розділилися щодо того, чи варто Вашингтону спонукати Україну негайно досягти мирного врегулювання з росією. Більшість опитаних — 40 % — заявили, що США повинні підтримувати Україну стільки, скільки буде потрібно. Але решта респондентів розділилися у своїх поглядах: 26 % виступають за те, аби Білий дім увів свої війська й допоміг Україні подолати окупанта, тоді як 29 % вважають, що потрібно скорочувати підтримку в довготривалій перспективі.

Зараз 47 % вважають, що Вашингтон повинен підштовхнути Київ до мирного врегулювання. У липні таких було 37 %. З-поміж республіканців переважна більшість прихильників такого рішення.

Громадська думка залежна від наших перемог

Згідно з опитуванням Чиказької ради, американці по-різному розцінюють ситуацію, яка склалася на фронті: 46 % вважають, що ні Україна, ні росія не мають переваги на полі бою. Цікаво, що 32 % демократів вважають, що Україна перемагає, серед республіканців таких 23 %, а з-поміж тих, хто не визнає себе прибічником жодної партії таких — 22 %.

«Якщо люди думають, що Україна має перевагу, вони набагато охочіше підтримують продовження допомоги Україні», — прокоментувала результати дослідження для Washington Post експерт Чиказької ради Діна Смельц.

Під час проміжних виборів у США питання підтримки України стало одним з основних. І якщо демократи виступали за її продовження й надалі, то ультраправі республіканці вимагали її скорочення. Вони вважали втручання США у міжнародну політику мало не основною причиною економічних негараздів, спекулюючи на настроях частини американців. Безумовно, це вплинуло на загальні настрої у американському суспільстві.  Впливова трампістка Марджері Тейлор Ґрін навіть заявила, що "за республіканців Україна не отримає ні одного пені". 

Такі настрої електорату спонукатимуть республіканців, які збираються в січні встановити контроль над Палатою представників, вимагати більшого нагляду за військовою допомогою США. Навряд чи відбудеться скорочення її обсягів, але адміністрація Байдена зазнає деяких труднощів через позицію «ізоляціоністського» крила Республіканської партії, яке пов’язують із Дональдом Трампом.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.