Абоненту Київстар після блокування SIM-карти виставили борг за кредитом у розмірі 41 296 гривень - що вирішив суд

Чоловіку заблокували та перевипустили SIM-карту Київстар

Київстар
Чоловіка вимагають сплатити борг за кредитом у розмірі 41 296 гривень, який утворився після блокування SIM-карти Київстар

Чоловіка вимагають погасити заборгованість за кредитним договором у розмірі 41 296 гривень. Однак з'ясувалось, що вона виникла через шахраїв, які отримали доступ до його SIM-карти Київстар. Про це йдеться у рішенні Жовтневого районного суду Кривого Рогу, опублікованому 4 грудня 2024 року.

Фінансова установа вимагає стягнути з чоловіка заборгованість за кредитним договором від 6 вересня 2021 року в розмірі 41 296 гривень. Однак він вказує, що 09.06.2021 року не зміг скористатись послугами мобільного зв'язку за належним йому тривалий час номером, після свого усного звернення до оператора мобільного зв'язку ПрАТ «Київстар» отримав відповідь, що SIM-карта була спочатку заблокована, а потім перевипущена. Згодом з'ясувалось, що за час відсутності у нього доступу до номера мобільного телефону здійснено вхід до його Google акаунту та електронної пошти, де зберігались персональні дані про нього. Після відновлення доступу та перегляду історії пошуків виявлено ряд пошукових запитів з назвами різних фінансових організацій, тому запідозривши можливість використання третіми особами своїх персональних даних та номера телефону громадянин почав телефонувати на контактні телефони вказаних фінансових організацій. Таким шляхом дізнався, що на нього, без його відома та згоди, оформлений кредитний договір. 

З огляду на вказані обставини чоловік звернувся до відділення поліції з письмовою заявою про вчинення злочину щодо оформлення на його ім'я за допомогою шахрайських дій кредитних договорів, про що надалі внесені відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань, розпочато досудове розслідування.  

Розгляд справи 

Суд з'ясував, що 09.06.2021 року проведено видачу кредиту за договором № 4393603, а саме було перераховано кошти в сумі 2 тисячі гривень на банківську карту (банк-емітент «A-BANK»). Водночас це не підтверджує факту отримання чоловіком коштів у розмірі 2 тисячі гривень на підставі укладеного договору, оскільки з інформаційної довідки ТОВ «Платежі Онлайн» № 59/04 від 02.04.2024 року не вбачається, кому належить картковий рахунок, вказаний у ній. Також у відповіді на запит від 18.11.2024 року наданої першим заступником голови правління АТ «Акцент-Банк», станом на 15.11.2024 року за вказаними даними громадянина та РНОКПП, в АТ «Акцент-Банк» не обліковуються відкриті рахунки, договори та інше, також відсутні будь-які документи про факт взаємодії з банком.

 Яким було рішення суду?

Суд відмовив у задоволенні позову. Доказу на підтвердження належності чоловіку банківської карти (банк-емітент «A-BANK»), на яку були перераховані кредитні кошти, як і підтвердження факту отримання ним коштів за договором кредитування від 09.06.2021 року, фінустановою не надано.

"Суд вважає, що позивачем поза розумним сумнівом не доведені обставини, за яких відповідач повинен нести зобов'язання за кредитним договором № 4393603 від 06 вересня 2021 року", - наголосив суд. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube