ЄС заснували підписом Маастрихтського договору
Вівторок, 7 лютого 2023 року. В цей день в Гренаді святкують Незалежність. В Ірландії – День святого Мела. У Татарстані відзначають День герба. А в Японії – День проблеми північних територій. В Україні ж сьогодні розпочався 349 день від початку повномасштабного російського вторгнення. Детальніше про важливі події, державні та професійні свята – читайте в матеріалі від Інформатор.
7 лютого 1863 року – День народження вогнегасника. Цей пристрій для гасіння вогню запатентували у штаті Вірджинія, США. Й дотепер вони залишаються одними з найдієвіших первинних засобів пожежогасіння.
В цей день 1992 — 12 держав-членів Європейських спільнот підписали Маастрихтський договір. Цей договір започаткував Європейський Союз та став фактично основним документом в ЄС. Цілі заявлені в документі мали б сприяти економічному та соціальному прогресу Союзу на міжнародній арені.
Територіальна прикордонна суперечка між Японією та росією щодо приналежності південних островів Курильської гряди — Ітурупа, Кунашира, Шикотана і Хабомай. Виникла в результаті окупації островів радянськими військами в 1945 року під час японсько-радянської війни, складової Другої світової війни. До окупації острови входили до області Немуро префектури Хоккайдо, Японія. Уряд США підтримує Японію в цій суперечці й визнає суверенітет Японії над «Північними територіями». Розв'язання питання в міжнародних судових інстанціях блокується лише росією.
1497 — прихильники Джироламо Савонароли спалили у Флоренції тисячі світських, «гріховних» книг, предметів мистецтва тощо. Ці речі вважали гріховними.
1906 — вперше сигнал SOS був запропонований як міжнародний сигнал біди.
1942 — на території сучасної Баня-Луки, що в Боснії, хорватські усташі вбили понад 2300 сербів, переважно жінок, дітей, літніх. Усташі — це хорватське початково сепаратистське, терористичне таємне товариство, яке у 1920 — 1940-х1940-х роках переросло у фашистський політичний рух.
2009 — лісові пожежі у штаті Вікторія призвели до найгіршого стихійного лиха в історії Австралії, загинули 173 особи.
2010 — до влади в Україні прийшов Янукович.
2016 — Північна Корея запустила в космос Кванмьонсон-4, порушуючи численні договори ООН.
2018 — розгром та знищення передових загонів російських Сил Спеціального Призначення («ПВК Вагнера») під Дайр-ез-Заур американськими військами у Сирії в ніч з 7 на 8 лютого.
1840 — Джон Філіп Голланд, винахідник підводного човна, взятого на озброєння флотом США.
1885 — Сінклер Льюїс, американський письменник, перший американський письменник-лауреат Нобелівської премії з літератури (1930).
1904 — Ґленн Міллер, американський композитор, керівник знаменитого джаз-бенду (загинув 1944 року)
1906 — Олег Антонов, український радянський авіаконструктор.
1906 — Пуї, останній імператор Китаю династії Цін (1908—1912), глава Маньчжурської держави (1932—1945).
1946 — Гектор Бабенко, бразильський кінорежисер українського походження, лавреат «Оскара».
1949 — Алан Ланкастер, один із засновників англійського рок-гурту Status Quo.
1960 — Дітер Болен, німецький поп-музикант гуртів Modern Talking та Blue System.
1963 — Гайдемарі Стефанишин-Пайпер, американська астронавтка українського походження.
1978 — Ештон Кутчер, американський актор, ведучий та продюсер; чоловік Міли Куніс.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber