Аналітики YouControl.Market визначили 15 найбільших приватних медичних закладів за загальним обсягом доходів за період 2023-2024 рр
Станом на кінець квітня 2025 року в Україні офіційно зареєстровано 7768 приватних медзакладів. Загальний дохід їх склав близько 45,7 млрд грн за 2023 рік та близько 64,7 млрд грн за 2024 рік. Детальніше — у новому дослідженні YouControl.
Коротко про головне:
Нижче представлено рейтинг 15 найбільших приватних клінік за сукупним доходом за 2023-2024 рр.
Лідером ринку приватної медицини в Україні за доходами, згідно з аналітичною платформою YouControl.Market, є Київська мережа “Добробут” (5,7 млрд грн виручки)
Другу і третю позицію займають найбільші лабораторні мережі – “ДІЛА” (4,85 млрд грн) та “Сінево Україна» (4,29 млрд грн)
На четвертому місці – “Медичний дім Odrex” в Одесі (1,92 млрд грн)
До першої п’ятірки також входить “Біофарма Плазма” (близько 1,53 млрд грн доходу)
6-та позиція – лабораторія “Ескулаб” (1,49 млрд грн), 7-ма – “Сінево Схід” (1,46 млрд грн) та 8-ма – CSD Lab (1,46 млрд грн)
Девʼяте місце – “Medix-Ray International Group” (1,23 млрд грн)
На десятій позиції – Універсальна клініка “Оберіг” (1,16 млрд грн)
Мережа діалізних центрів “Фрезеніус Медикал Кер Україна” посіла 11-ту сходинку (1,14 млрд грн)
Компанія “Неомед 2007” — 12 місце та 1,13 млрд грн сукупного доходу
Одеський приватний медцентр “Медікап” посідає 13 місце (0,98 млрд грн)
“Інститут Гіалуаль” 14 місце та 0,98 млрд
Клініка “Медіком” 15 місце та 0,94 млрд
Компанія “Добробут-Поліклініка» (м. Київ) за 2023–2024 роки отримала сукупно 5,7 млрд грн виручки, що робить її найдохіднішим гравцем у галузі. “Добробут” – це мережа клінік, яка надає широкий спектр послуг: від консультацій сімейних лікарів та амбулаторної допомоги до складних хірургічних операцій і стаціонарного лікування.
Це свідчить про високий попит на послуги лабораторної діагностики — пандемія COVID-19 у 2020–2021 роках істотно посилила роль приватних лабораторій, а надалі люди продовжують активно користуватися їхніми послугами для планових аналізів, скринінгових обстежень тощо.
Примітка: Корпоративна група — у загальному сенсі це сукупність компаній із фінансової та/або промислової сфер, які належать до одного чи групи кінцевих бенефіціарних власників та здійснюють взаємодію між собою для досягнення спільних цілей, таких як отримання фінансової вигоди чи оптимізація виробничих процесів (надалі вживатимемо “корпоративна група” або “група”). Є аналітичною інформацією YouControl.
Це найбільша приватна клініка південного регіону із сукупним доходом за два роки у 1,92 млрд грн. Цей багатопрофільний приватний медичний центр надає хірургічну допомогу, має власний стаціонар та ряд спеціалізованих відділень.
Приватний центр крові займається заготівлею плазми, а також спеціалізується на виробництві плазми для виготовлення препаратів крові.
6-та позиція – лабораторія “Ескулаб” (1,49 млрд грн), 7-ма – “Сінево Схід” (1,46 млрд грн, регіональний підрозділ “Сінево” на Дніпропетровщині) та 8-ма – CSD Lab (1,46 млрд грн). Тобто з топ-10 найбільших компаній п’ять – це мережі лабораторій.
Наприклад, №9 – “Medix-Ray International Group” (м. Київ, 1,23 млрд грн) – це мережа приватних медичних центрів променевої діагностики, які оснащені МРТ, КТ та рентген-апаратами.
“Оберіг” – приватна лікарня України, де виконуються складні хірургічні втручання, працює онкологічне та кардіологічне відділення. Значна частина доходу “Оберегу” – це оплата дороговартісних операцій, у т.ч. за державною програмою (наприклад, трансплантації оплачуються з державного бюджету за окремим механізмом).
Мережа діалізних центрів “Фрезеніус Медикал Кер Україна” посіла 11-ту сходинку (1,14 млрд грн доходу). Це частина міжнародного концерну Fresenius Medical Care, що оперує центрами гемодіалізу по всій країні. Держава оплачує через НСЗУ процедури діалізу для пацієнтів із нирковою недостатністю, і приватні медичні центри отримують кошти за кожну процедуру.
Компанія “Неомед 2007” — 12 місце та 1,13 млрд грн сукупного доходу. Приватний медичний заклад більш відомий під торговою маркою “Клініка “Мати та дитина” – це мережа центрів репродуктології та акушерства. Вона спеціалізується на лікуванні безпліддя (ЕКЗ, інші допоміжні репродуктивні технології) та веденні вагітності.
“Медікап” посідає 13 місце (Одеська область, 0,98 млрд грн) – приватний медичний центр в Одесі, що пропонує широкий спектр послуг (поліклініка, хірургія, діагностика); “Інститут Гіалуаль” (14 місце, Київ, 0,98 млрд) – центр естетичної медицини та дерматології; та клініка “Медіком” (15 місце, Київ, 0,94 млрд) – одна з перших приватних клінік столиці, багатопрофільний приватний медичний заклад із власною стаціонарною приватною лікарнею, швидкою допомогою та поліклініками. Ці заклади закривають рейтинг, демонструючи різноманітність приватної медицини України – від косметології до невідкладної допомоги.
Абсолютна більшість великих гравців зосереджена в Києві: із топ-15 компаній 10 зареєстровані у м. Києві, і на них сумарно припадає понад 13 млрд грн виручки у 2024 році (≈75% від сумарного доходу всіх 15 компаній). Ще дві компанії базуються у Київській області (під Києвом) та концентруються на столичному ринку. Іншими словами, близько трьох чвертей ринку крупної приватної медицини України – це столиця та передмістя.
Для порівняння, на Одеську область припадає ~1,66 млрд грн (близько 9,5%), на Львівщину ~0,95 млрд (5,4%), на Дніпропетровщину ~0,81 млрд (4,6%). Інші регіони у топ-15 не представлені.
Повна версія дослідження на сайті YouControl.Market
Партнерський матеріал