27 листопада — День Народження Брюса Лі: цей день в історії

Читать на русском

27 листопада 1918 — відбулися перші установчі спільні збори Української Академії Наук

Читать на русском
27 листопада — День Народження Брюса Лі: цей день в історії
Фото із відкритих джерел

27 листопада 1918 — відбулися перші установчі спільні збори Української Академії Наук


Неділя, 27 листопада 2022 року. В цей день заснували Національну Академію Наук України. Сьогодні – 277 день повномасштабної війни росії проти України. Новий рік розпочнеться за 34 дні. Детальніше про важливі події, державні та професійні свята –  читайте в матеріалі від Інформатор.

27 листопада 1918 року заснували Національну академію наук України. Її першим президентом був Володимир Вернадський. Заклад створений ще при уряді гетьмана Скоропадського. У перший рік своєї діяльності НАН складалася з трьох наукових відділів — історико-філологічного, фізико-математичного і соціальних наук, які охоплювали 3 інститути, 15 комісій і національну бібліотеку. Тепер у НАН України є 3 секції, 14 відділень, близько 170 інститутів та інших наукових установ, у яких працюють понад 19 тис. науковців. 

Які ще історичні події сталися цього дня

1493 - Христофор Колумб заснував перше поселення європейців в Америці - Ізабеллу. Нині це острів Домініка.

1834 - Томас Девенпорт запатентував перший у США електродвигун.

1895 - шведський підприємець Альфред Нобель підписав у Парижі свій заповіт, який помістив у банк у Стокгольмі. Коли через рік він помер, виявилося, що винахідник динаміту на зароблені на ним кошти заснував премії за досягнення в галузі фізики, хімії, медицини та фізіології, літератури і за миротворчу діяльність, направлені на благо людства.

1918 - анархістський ватажок Нестор Махно проголосив столицею свого війська село Гуляй-Поле Катеринославської губернії.

1924 - у Нью-Йорку відбувся перший парад на честь Дня подяки, організований магазином Macy's. Шоу мало неймовірний успіх, тому незабаром було оголошене щорічним. "Фішка" парадів Macy's - величезні надувні ляльки, які змінюються відповідно до теми.

Цьогорічний парад в Нью-Йорку.
Цьогорічний парад в Нью-Йорку.

1932 - Сталін пояснив проблеми з голодом на Україні проникненням у колгоспи саботажників.

1967 - на екрани СРСР вийшов перший радянський фільм жахів "Вій" режисерів Костянтина Єршова і Георгія Кропачова.

2009 - у Києві на мітингу Компартії відкрили пам'ятник Леніну навпроти Бессарабського ранку, відновлений за гроші КПУ. Гранітну статую довелося реставрувати після того, як 30 червня її обличчя й руку розбили кувалдою активісти КУНу. На церемонії відкриття в нього кинули пакети з червоною фарбою двоє націоналістів. Їх побили учасники комуністичного зібрання. З 2013 пам’ятники Леніну почали демонтували.

2009 - у Новгородській області підірвано поїзд "Невський експрес", що прямував із Москви в Петербург. Загинуло 26 осіб, близько 90 отримали поранення

День Народження в Брюса Лі

27 листопада 1940 народився китайський та американський кіноактор Брюс Лі. Зніматися в кіно Лі почав з тримісячного віку. Перша роль – дівчинка-немовля у стрічці «Дівчина Золотих воріт». За свої 32 роки Брюс встиг знятися у 36 фільмах. З 17-ти років почав займатися кунґ-фу. А згодом став майстром бойових мистецтв, інструктор бойового кіно  та одним з найвпливовіших митців бойового жанру 20-го сторіччя. Про життя і творчість Брюса зняли щонайменше 30 фільмів. А 20 липня 1973 року Брюс Лі помер. Смерть його була дивною і досі не дає спокою шанувальникам. Офіційний висновок був такий: «алергічна реакція на ліки від головного болю, що викликала набряк мозку», але багато хто в це не вірить. 

У 1962 році Брюс Лі за 11 секунд зробив 15 ударів і послав свого суперника в нокаут.
У 1962 році Брюс Лі за 11 секунд зробив 15 ударів і послав свого суперника в нокаут.

Хто ще народився в цей день 

1701 - народився Андерс Цельсій, шведський астроном і фізик, геолог і метеоролог, автор температурної шкали.

1863 - народилася Ольга Кобилянська, визначна українська письменниця, громадська діячка, активістка жіночого руху Буковини.

Кобилянська — одна з найважливіших постатей раннього модернізму.
Кобилянська — одна з найважливіших постатей раннього модернізму.


1870 - народився Юхо Паасіківі, президент Фінляндії у 1946-1956 рр. Його політика - "лінія Паасіківі" - вміло поєднувала західний вектор із дружбою з СРСР.

​​1879 - народився Григорiй Чупринка, український поет-романтик.

1918 - День Народження в Бориса Патона. Він український учений у галузі електрозварювання, президент Національної академії наук України з 1962 р.

1926 — Олесь Бердник, український письменник-фантаст, філософ, громадський діяч. Автор понад 20 романів і повістей. Член-засновник Української Гельсінської групи. Провідник українського гуманістичного об'єднання «Українська Духовна Республіка».

1940 — Богдан Козак, актор та режисер львівського драматичного театру імені М. Заньковецької, народний артист України, лауреат Шевченківської премії, декан факультету культури і мистецтв Львівського університету ім. Франка.

1960 - народилася Юлія Тимошенко, прем'єр-міністр України у 2005 і 2007-2010 рр. Перша жінка прем'єр-міністр в історії України.

Нагадаємо, 26 листопада в Україні відзначали День пам’яті жертв голодомору. В Україні церемонії вшанування пам’яті жертв Голодомору стали можливими лише з розпадом Радянського Союзу та відновленням державної незалежності України. В День пам’яті жертв Голодомору Президент України Володимир Зеленський звернувся до нації та світу. Він закликав створити систему, яка зупинить агресію кремля і гарантуватиме довготривалу безпеку для України, Європи та всієї планеті.

Про головні новини минулого дня, ракетний удар по Дніпру та повернення українських військових читайте тут.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.