19 лютого: який сьогодні день, і що святкують

Читать на русском

Важливі події, що відбулися цього дня

Читать на русском
19 лютого: який сьогодні день, і що святкують

Важливі події, що відбулися цього дня

У суботу, 19 лютого, у світі відзначають Всесвітній день захисту морських ссавців, Міжнародний день перетягування канату та День Державного Герба України. Також іменини святкують Христина, Максим, Іван та Марта.

Інформатор розповідає про свята 19 лютого, а також про те, що цікавого відбувалося цього дня.

Міжнародні та національні свята

День державного Герба відзначають в Україні 19 лютого. Цього дня Верховна Рада України затвердила тризуб як малий герб України, вважаючи його головним елементом Великого Державного Герба України. Відкритий конкурс зі створення проєкту Державного Герба України, згідно з постановою Верховної Ради, оголосили 24 червня 1991 року. Переміг у конкурсі проєкт історика-геральдиста Андрія Гречило та художника Івана Турецького. На думку Гречило, тризуб у графічній традиції періоду правління великого князя Володимира прийняли не випадково, оскільки саме за князя Володимира всі етнічні українські землі були об'єднані в одній державі. 1918 року тризуб також обрали гербом УНР як символ соборності українських земель. Такий герб має ідею поновлення традиції державності.

Міжнародний день перетягування канату (International Tug of War Day) відзначають щороку 19 лютого. Цей вид спорту існував тисячі років тому. Такі вправи воїни виконували під час тренувань. Перетягування канату вважалося чудовою можливістю для покращення сили, витривалості та стійкості. З 1900 по 1920 навіть існувала окрема дисципліна на Олімпійських іграх, яка мала досить хороший потенціал. У змаганнях брали участь лише чоловіки, які таким чином перевіряли, хто з них сильніший. Сьогодні перетягування канату вважається скоріше аматорським видом спорту.

Всесвітній день захисту морських ссавців (International Marine Mammal Protection Day) або Всесвітній день китів відзначають у багатьох країнах 19 лютого. Ця екологічна дата вважається днем ​​захисту не лише китів, а й усіх морських ссавців та різних інших живих істот, що мешкають у морях та океанах нашої планети. Цей День заснували у 1986 році, коли набув чинності мораторій на китовий промисел, запроваджений Міжнародною китовою комісією (International Whaling Commission, IWC). Насамперед День китів – це привернення уваги громадськості, представників влади та всього людства до питань захисту цього унікального виду тварин. Морських ссавців на Землі збереглося лише 119 видів. Багато представників опинилися на межі зникнення.

Іменини

Сьогодні День Ангела святкують:

Марія, Христина, Максим, Мар'ян, Іван, Марта, Василь, Юліан.

Цікаві історичні події

  • 1900 — Микола Міхновський у Харкові зачитав свій реферат "Самостійна Україна";
  • 1913 — Педро Ласкуран пробув президентом Мексики 45 хвилин: найкоротше в історії президентське правління;
    1992 — Верховна Рада України затвердила тризуб як малий герб України;
  • 1993 — англійські дослідники Файнерс і Страуд стали першими людьми, що подолали Антарктиду пішки;
  • 2000 — на Великій китайській стіні 3 200 людей побудували найбільшого китайського танцюючого дракона завдовжки 3 048 метрів;
  • 2003 — у Києві пройшла прем'єра фільму "Мамай", що став першою повнометражною роботою режисера Олеся Саніна;
  • 2004 – кубинська курка знесла найважче яйце у ​​світі – вагою 148 грамів.

Хто зі знаменитостей народився цього дня

  • 1937 — Клім Чурюмов, український астроном, першовідкривач комет Чурюмова-Герасименко та Чурюмова-Солодовникова;
  • 1948 — Тоні Айоммі, гітарист гурту "Black Sabbath";
  • 1952 — Данило Тюрк, президент Словенії;
  • 1985 —  Гейлі Дафф, американська акторка, співачка та авторка пісень.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.