Зустрінеться з Сі Цзіньпіном та Ердоганом: Путін прилетів до Казахстану на саміт ШОС

Путін в Астані має намір зустрітися з лідером Китаю, а також розраховує на переговори з президентом Туреччини

Путін прибув до Казахстану на саміт ШОС
Путін прибув до Казахстану на саміт ШОС

3 липня російський диктатор Володимир Путін прилетів до Казахстану на саміт Шанхайської організації співпраці (ШОС). Там він зустрінеться з лідерами Казахстану, Китаю, Туреччини, Азербайджану та Монголії. Саміт ШОС відбудеться в Астані 4 липня. 

Про це повідомляє російське агентство Інтерфакс. Цей візит став новою поїздкою Путіна за кордон після видачі йому ордера на арешт від Міжнародного кримінального суду. При цьому Казахстан не ратифікував Римський статут, який зобов'язав би країну затримати диктатора.

Зазначається, що також мають прибути лідери Монголії, Азербайджану, Пакистану, віцепрезидент Ірану. Участь може взяти і генсек Організації Об'єднаних Націй Антоніо Гутерріш.

Крім того, як пишуть росЗМІ, ввечері в середу відбудеться неформальна вечеря від імені Токаєва, на яку, окрім глав делегацій країн ШОС, запрошені керівники делегацій Азербайджану, Катару, Монголії, ОАЕ, Туреччини.

Лідер Китаю Сі Цзіньпін прибув до Казахстану вчора і вже провів переговори з президентом країни Касимом-Жомартом Токаєвим. Це вже другий закордонний візит китайського лідера з початку року. У травні він здійснив європейське турне, відвідавши Францію, Сербію та Угорщину.

Фото: Aquorda.kz
Фото: Aquorda.kz

Основна програма саміту ШОС відбудеться в четвер, 4 липня. На засіданні учасники обміняються думками з актуальних питань міжнародного та регіонального порядку денного. По завершенню саміту планується підписання офіційних документів. Цього ж дня російський диктатор зустрінеться з виконувачем обов'язків президента Ірану Мохаммадом Мохбером.

Що таке ШОС

ШОС - міжурядова організація, створена Китаєм і РФ 2001 року в м. Шанхай. До організації входять дев'ять країн-членів - Індія, Іран, Казахстан, Киргизстан, Китай, Пакистан, Росія, Таджикистан і Узбекистан.

Завданням ШОС є зміцнення між державами-членами взаємної довіри, дружби і добросусідства, розвиток багатопрофільного співробітництва, спільна протидія тероризму, сепаратизму та екстремізму в усіх їхніх проявах, боротьба з незаконним обігом наркотиків і зброї, іншими видами транснаціональної злочинної діяльності, незаконною міграцією тощо.

Нагадаємо, що Путін погрожує змінити ядерну доктрину РФ, що є прямою погрозою застосування ядерної зброї, якщо Захід дозволить Україні перемогти у війні. Проте малоймовірно, що ця погроза призведе до фактичної ядерної ескалації. Слова Путіна є частиною триваючої кампанії ядерного шантажу Кремля.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube