Зупинка західної допомоги та наступи росіян: в ISW розповіли про можливі сценарії зими-2024

Читать на русском

Впродовж цієї зими окупанти, скоріше за все, посилять наступальні операції

Читать на русском
Сценарії зими-2024 від ISW
Якщо допомога Україні від Заходу припиниться, ЗСУ поступово втратять змогу чинити опір армії рф

Впродовж цієї зими окупанти, скоріше за все, посилять наступальні операції

Впродовж січня та лютого 2024 року окупанти можуть посилити свої наступальні дії на окремих ділянках фронту. Це, ймовірно, станеться одразу після того, як гарно промерзне ґрунт. Водночас якщо тенденція на зменшення західної допомоги продовжиться, ЗСУ можуть втратити здатність ефективно стримувати російську навалу. 

Про це йдеться в новому аналітичному звіті американського Інституту вивчення війни (ISW). Експерти вважають, що наразі головною тактичною ціллю армії рф є Авдіївка.

Наразі Україна перебуває в найскладнішому періоді ведення бойових дій - зимовому сезоні. Вздовж майже усієї лінії фронту ворог розпочав локалізовані наступальні операції. Їхня мета - перехопити військову ініціативу. Основним же вістрям атаки рф наразі залишається Авдіївка.

Ворог не полишає спроб захоплення Авдіївки
Ворог не полишає спроб захоплення Авдіївки

Дані спроби наступу росіяни намагатимуться посилювати або хоча б підтримувати на тому ж рівні і в новому році, упевнені аналітики. Армії рф необхідно не збавляти темп, і байдуже, яких втрат вона при цьому зазнає. 

"Російські війська розпочали локалізовані наступальні операції вздовж усієї лінії фронту на сході України в період найскладнішої погоди осінньо-зимового сезону. Таким чином агресор намагається перехопити й утримати ініціативу, а не чекати сильних морозів", - зазначили експерти.

Основні напрямки ударів росіян сьогодні - Луганська та Донецька області
Основні напрямки ударів росіян сьогодні - Луганська та Донецька області

Варто також очікувати посилення російського наступу після того, як ударять морози та гарно промерзне ґрунт. Це полегшить просування техніки та живої сили. Втім, тут все залежить від погодних умов, які є нестабільними та не дуже прогнозованими.

"Однак погода мінлива, і майбутній період сильного морозу може настати пізніше в році — або взагалі не настати, якщо зима м’яка. Це дасть коротший період підготовки місцевості для механізованої маневрової війни", – написано в звіті ISW.

Втім, ледве не небезпечнішим за російський наступ є можливе припинення або ще більше скорочення західної допомоги ЗСУ та українській державі. Поточна позиційна війна, як вважають експерти, не є абсолютно тупиковою ситуацією, адже баланс може легко схилитися в будь-який бік.

"Допомога Заходу в галузі безпеки дає змогу українським силам відбивати наступ росії та звільняти більше української території. Тому продовження цієї допомоги є єдиною можливістю завадити... путіну досягти своїх цілей в Україні", - вважають аналітики. 

 Затримка західної допомоги

Нагадаємо, що останнім часом Україна відчуває досить гостру нестачу західної допомоги. Йдеться як про військові поставки, так і про фінансування держави як такої. У порівнянні з 2022 роком обсяги допомоги впали на 90%.

В ISW раніше зазначали, що за умов відсутності підтримки Заходу українські сили не зможуть проводити великі наступальні дії в 2024 році. Однак зараз, скоріше, йдеться навіть не про наступ - без допомоги союзників ЗСУ не зможуть довго утримувати навалу росіян.

Наразі відомо, що Конгрес США - а Америка залишається нашим основним донором - так і не зміг погодити допомогу в цьому році. Це рішення очікується на початку січня-2024. Якщо ж і тоді не вдасться отримати гроші, то доведеться переходити до "плану Б", який вже проробляється.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.