Масові страти, держава на Західній Україні та поразка НАТО: Financial Times описала наслідки у разі перемоги рф у війні

Читать на русском

Негативний розвиток подій для України автор матеріалу вважає все більш вірогідним. Також він запропонував, що може зробити Європа, щоб уникнути катастрофи

Читать на русском
Війна
Путін може піти війною на країни НАТО

Негативний розвиток подій для України автор матеріалу вважає все більш вірогідним. Також він запропонував, що може зробити Європа, щоб уникнути катастрофи

Британська газета Financial Times випустила матеріал, присвячений сценарію поразки України у повномасштабній війни проти росії. Такий розвиток подій ЗМІ називає "все більш вірогідним". Водночас Захід "грається з ідеєю віддати Україну володимиру путіну", вважає автор публікації.

У разі поразки на українців можуть чекати жахливі репресії з боку російських окупантів. А Кремль зі свого боку може використати можливість піти далі на Захід, що стане серйозним випробуванням для НАТО. Про це йдеться у статті Саймона Купера.

"Захід грається з ідеєю віддати володимиру путіну Україну. За підрахунками Кільського інституту світової економіки, нещодавно виділена західна допомога країні скоротилася майже на 90% порівняно з роком раніше, навіть до того, як США та ЄС цього місяця не змогли затвердити додаткові кошти. Виборці, підбурювані ультраправими пропутіністами, починають нудьгувати від війни в Україні. Захід після 18-місячної перерви відновлює 15-річну політику умиротворення путіна", - йдеться у матеріалі.

Автор вважає, що перемога росії у війні проти України матиме такі наслідки

  1. Росіяни вчинять над українцями страшне "правосуддя переможця". Це саме те, що окупанти вже робили і продовжують робити в Україні: масові страти, кастрації, зґвалтування, тортури та викрадення дітей, йдеться у публікації. Водночас партизанські атаки українців викликали б нові репресії з боку рф, вважає Купер.
    "Ще мільйони українців втечуть на захід, цього разу назавжди. Пам’ятайте, що прибуття 1,3 мільйона біженців (з інших країн) у 2015 році підбурило крайніх правих Європи", - пише автор.
  2. На території Західної України може утворитися самостійна держава, вважає колишній британський дипломат Пітер Рікеттс. Вона навіть може вступити до ЄС. На думку автора, путіна, ймовірно, не цікавить західні регіони України. Однак і в цьому разі вони могли б очікувати повторних нападів росії, незалежно від того, які "договори" були підписані. Купер нагадав, що росія також постійно порушувала Мінські угоди після 2014 року. Тож, рухливий російський наступ захопить територію, коли буде до цього готовий, вважає журналіст.

  3. путін контролюватиме близько чверті світового експорту пшениці. Він уже модернізував концепцію "газ як зброя" до формату "їжа як зброя" (мається на увазі шантаж світу за допомогою створення глобальних загроз продовольчій безпеці).

  4. Успіх путіна підбадьорить країни, зацікавлені у вторгненні до сусіда: Китай, Венесуелу, Азербайджан і ту ж саму росію. Ймовірне створення української армії в еміграції, яка здійснюватиме вилазки з європейських країн, ще більше стимулюватиме російські атаки на ці регіони. Водночас Кремль вже побудував військову економіку, а населення рф може терпіти навіть велику війну. Тож загроза для сусідніх держав є великою. У свою чергу "фанат путіна", як його називає автор, угорський премʼєр Віктор Орбан "міг би продемонструвати, що Угорщина межує з Україною".

  5. Дискредитована НАТО зіткнеться з найбільшим випробуванням. Якби путін напав на країни Балтії, НАТО, ймовірно, надіслало б війська. Але їх навряд чи вистачить надовго. Як тільки кілька сотень західних солдатів повернуться мертвими, ультраправі партії вимагатимуть "миру", тобто нездійсненних мирних угод з путіним, пише Купер. Західні країни можуть відступити, заявивши, що вони виконали своє зобов’язання згідно зі статтею 5 договору про НАТО щодо боротьби за союзника, оскільки ніхто не хотів би, щоб війна переросла в ядерну.
    "Стаття 5 не є священною. Інші міжнародні угоди - від Конвенції ООН проти тортур до правил ЄС щодо дефіциту бюджету - регулярно безкарно порушуються (...) Американці та західноєвропейці відчувають імунітет: путін прийде не за ними. Не дивно, що деякі східноєвропейські чиновники почали міркувати про те, щоб спершу напасти на росію, замість того, щоб просто сидіти й чекати, поки вона нападе на них. Більш вірогідний сценарій: багато європейських країн витрачають статки на оборону, відновлюють обовʼязкову військову службу і інвестують у ядерну зброю, водночас дозволяючи путіну залякувати їх", - йдеться у публікації. 

Купер також пропонує, як можна було б запобігти реалізації цього сценарію, навіть якщо "Трамп відмовиться від співпраці" у питанні протидії путіну після можливого обрання президентом США у 2024 році. Європі доведеться швидко розширювати виробництво зброї. Також у регіону не буде іншого вибору, окрім як замінити американську допомогу - 71,4 млрд євро за перший 21 місяць війни, згідно з Кільським інститутом, або 40,8 млрд євро на річній основі.

"Це 70 євро на рік на європейського громадянина країни НАТО. Ми могли б це знайти, якби захотіли", - резюмує Купер.

На Заході розмірковують над можливістю поразки України у війні

Європейські країни-учасниці НАТО почали оцінювати ризики, які могла б представляти для них росія у разі перемоги у війні проти України. Джерела Bloomberg, знайомі з перемовинами, вказують, що такий розвиток подій буде відчуватися у всьому світі. Він змусить партнерів та союзників США сумніватися у гарантіях безпеки з боку Вашингтона.

У свою чергу нещодавно в грудні у Financial Times висловили думку, що на Україну буде посилюватися тиск, щоб змусити її вести перемовини з росією. Окрім того, деякі з найзавзятіших західних прихильників нашої держави почали говорити про те, що Києву необхідно визнати заморожений конфлікт та оголосити про перемогу, тоді бойові дії підуть на спад. Також на Заході заявили, що рф та Україна могли б укласти перемир'я.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.