Негативний розвиток подій для України автор матеріалу вважає все більш вірогідним. Також він запропонував, що може зробити Європа, щоб уникнути катастрофи
Британська газета Financial Times випустила матеріал, присвячений сценарію поразки України у повномасштабній війни проти росії. Такий розвиток подій ЗМІ називає "все більш вірогідним". Водночас Захід "грається з ідеєю віддати Україну володимиру путіну", вважає автор публікації.
У разі поразки на українців можуть чекати жахливі репресії з боку російських окупантів. А Кремль зі свого боку може використати можливість піти далі на Захід, що стане серйозним випробуванням для НАТО. Про це йдеться у статті Саймона Купера.
"Захід грається з ідеєю віддати володимиру путіну Україну. За підрахунками Кільського інституту світової економіки, нещодавно виділена західна допомога країні скоротилася майже на 90% порівняно з роком раніше, навіть до того, як США та ЄС цього місяця не змогли затвердити додаткові кошти. Виборці, підбурювані ультраправими пропутіністами, починають нудьгувати від війни в Україні. Захід після 18-місячної перерви відновлює 15-річну політику умиротворення путіна", - йдеться у матеріалі.
Автор вважає, що перемога росії у війні проти України матиме такі наслідки
"Ще мільйони українців втечуть на захід, цього разу назавжди. Пам’ятайте, що прибуття 1,3 мільйона біженців (з інших країн) у 2015 році підбурило крайніх правих Європи", - пише автор.
"Стаття 5 не є священною. Інші міжнародні угоди - від Конвенції ООН проти тортур до правил ЄС щодо дефіциту бюджету - регулярно безкарно порушуються (...) Американці та західноєвропейці відчувають імунітет: путін прийде не за ними. Не дивно, що деякі східноєвропейські чиновники почали міркувати про те, щоб спершу напасти на росію, замість того, щоб просто сидіти й чекати, поки вона нападе на них. Більш вірогідний сценарій: багато європейських країн витрачають статки на оборону, відновлюють обовʼязкову військову службу і інвестують у ядерну зброю, водночас дозволяючи путіну залякувати їх", - йдеться у публікації.
Купер також пропонує, як можна було б запобігти реалізації цього сценарію, навіть якщо "Трамп відмовиться від співпраці" у питанні протидії путіну після можливого обрання президентом США у 2024 році. Європі доведеться швидко розширювати виробництво зброї. Також у регіону не буде іншого вибору, окрім як замінити американську допомогу - 71,4 млрд євро за перший 21 місяць війни, згідно з Кільським інститутом, або 40,8 млрд євро на річній основі.
"Це 70 євро на рік на європейського громадянина країни НАТО. Ми могли б це знайти, якби захотіли", - резюмує Купер.
Європейські країни-учасниці НАТО почали оцінювати ризики, які могла б представляти для них росія у разі перемоги у війні проти України. Джерела Bloomberg, знайомі з перемовинами, вказують, що такий розвиток подій буде відчуватися у всьому світі. Він змусить партнерів та союзників США сумніватися у гарантіях безпеки з боку Вашингтона.
У свою чергу нещодавно в грудні у Financial Times висловили думку, що на Україну буде посилюватися тиск, щоб змусити її вести перемовини з росією. Окрім того, деякі з найзавзятіших західних прихильників нашої держави почали говорити про те, що Києву необхідно визнати заморожений конфлікт та оголосити про перемогу, тоді бойові дії підуть на спад. Також на Заході заявили, що рф та Україна могли б укласти перемир'я.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.