Контрнаступ ЗСУ цієї зими і у 2024 році може гальмувати затримка західної допомоги - дані ISW

Українські війська, ймовірно, витратили запаси 122-мм і 152-мм артилерійських снарядів радянських часів

Війна в Україні
Як затримка західної допомоги може гальмувати контрнаступ - відповідь ISW

Затримка постачання західної техніки, зокрема дефіцит 122-мм і 152-мм снарядів по всій лінії фронту, а також нестача танків та бронетранспортерів, можуть затримати майбутні контрнаступальні операції Збройних сил України цієї зими. Зокрема, зазначені причини ймовірно затримають проведення контрнаступальних операцій не тільки цієї зими, а й у 2024-му році. ЗСУ перерозподіляють артилерійські боєприпаси і переплановують військові завдання.

Про це йдеться у свіжому звіті Інституту вивчення війни (ISW). За словами американських аналітиків, є затримки в конкретному оперативному плануванні України через незабезпечення матеріальними засобами.

"Нестача артилерії та затримки західної допомоги, швидше за все, зменшать здатність України планувати та готуватися до цих дій (наступальних - ред.) Затримки в конкретному оперативному плануванні України та забезпеченні матеріальними засобами, необхідними для підготовки контрнаступу, ймовірно, своєю чергою, затримають проведення контрнаступальних операцій 2024-го", наголошують американські експерти.

В ISW з посиланням на заяву командувача Таврійського угруповання військ ЗСУ Олександра Тарнавського в інтерв'ю Reuters наголошують, що українські сили мають дефіцит 122-мм і 152-мм снарядів по всій лінії фронту. І саме через нестачу зброї ЗСУ змушені перерозподіляти артилерійські боєприпаси і переплановувати військові завдання. Крім того, дефіцит боєприпасів української артилерії підтвердив і заступник міністра оборони генерал Іван Гаврилюк.

Фахівці Інституту зауважують, що і російські, і українські війська витратили значні частини своїх запасів 122-мм і 152-мм артилерійських снарядів радянських часів. Обидві армії почали шукати інші запаси цих артилерійських боєприпасів за кордоном. Так, нещодавно росія отримала велику кількість цих снарядів із Північної Кореї. Натомість Україна та її західні партнери намагаються отримати ці снаряди з іноземних запасів.

"Незрозуміло, які затримки або перешкоди можуть виникнути в спробах України та Заходу отримати 122-мм і 152-мм снаряди і як такі затримки можуть сприяти поточному дефіциту в Україні. Українські сили все частіше використовують надані Заходом 155-мм артилерійські системи вздовж фронту, і можливі затримки західної допомоги у сфері безпеки можуть вплинути на наявні постачання 155-мм снарядів", - йдеться у звіті ISW.

Аналітики вважають, що нестача артилерії та затримки допомоги Заходу у сфері безпеки створять невизначеність в українських оперативних планах. Це ймовірно, змусяить українські сили економити ресурси, що може змусити українські сили "приймати жорсткі рішення щодо пріоритетності певних ділянок фронту".

Чому контрнаступ ЗСУ сповільнився

Ще станом на неділю, 29 жовтня, Інститут вивчення війни (ISW) повідомляв, що Сили оборони України продовжували впевнені контрнаступальні дії на фронті. Просування йшло одразу на кількох напрямках. Зокрема, ЗСУ йшли вперед на південь від тимчасово окупованого Бахмуту. За словами експертів ISW, контрнаступальнії дії українських оборонців не вщухали ні на день.

Станом на початок грудня президент України Володимир Зеленський заявив, що війна з росією зараз перебуває на новому етапі. За його словами, літній контрнаступ ЗСУ не приніс бажаних результатів через постійну нестачу зброї та сухопутних сил. А подальші бойові дії ускладнить зимова погода. Зеленський наголошував, що попри невдачі Україна не здасться.

В аналітичному звіті американського Інституту вивчення війни (ISW) зазначали, що росіяни також не гають часу та й собі намагаються атакувати. Ситуацію на фронті описували як дуже складну. Однак ЗСУ все одно наступали та просувалися вперед. Станом на 8 грудня фіксувався рух Сил оборони на Бахмутському напрямку, а також на лівому березі Дніпра на Херсонщині. 

Нещодавно генерал Олександр Тарнавський заявив, що українські війська згортають деякі операції через брак західної допомоги. З його слів, Сили оборони України зіткнулися з нестачею на фронті артилерійських снарядів. На південно-східному фронті захисники перейшли до оборони на одних ділянках, але намагаються наступати на інших.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube