Конгресмен-демократ Майк Куіглі повідомив про варіанти, що дозволяють виділити Україні фінансування на три-чотири місяці
У демократів є впевненість, що вже у середині січня пакет допомоги Україні погодять у Конгресі. Якщо цього не трапиться, у демократів є "план Б" для продовження фінансування України. Зокрема, є так звані інші варіанти, які дозволяють виділити фінансування екстренно - на три-чотири місяці.
Про це заявив член партії з Палати представників Майк Куіглі у коментарі виданню "Голос Америки". При цьому він сам називає такий план Б "жахливим", мовляв план цей далеко не такий гарний, як перший. Тому, на його думку, дуже важливо уникнути прогалин у наданні допомоги
"Якщо до цього дійде, тобто деякі процедурні методи. Зокрема, спробувати "звільнити" законопроекти, які мають асигнування для України. Ми досліджуємо це. Петиція про звільнення законопроекту змушує винести його на голосування, звільнивши від розгляду комітетів. Також є "законопроекти про чисте фінансування", які фінансують Україну. Я б наполягав на цьому як на процедурній альтернативі", - заявив Куіглі в інтерв'ю "Голосу Америки".
Куіглі також допустив використання певної "варіації" закону про ленд-ліз. Але поки що демократи сподіваються домовитися з республіканцями та отримати їхні голоси.
Демократи та республіканці в Сенаті випустили спільну заяву, згідно з якою питання виділення фінансування переноситься на 2024 рік. Причина - сторони не могли домовитися щодо посилення кордону Сполучених Штатів та антимігрантського законодавства.
При цьому надії на прийняття допомоги Україні з боку Конгресу до кінця року зберігалися до останнього. Лідер демократичної більшості у Сенаті Чак Шумер навіть оголосив, що його колеги не підуть на канікули 15 грудня, як це очікувалося раніше.
Нагадаємо, що йдеться про 60 млрд доларів, які президент США Джо Байден пропонував Конгресу виділити Україні. Однак республіканці намагаються зробити так, щоб в оборонний законопроект було включене посилення південного кордону Штатів з Мексикою та зміни до імміграційного законодавства. У Білому домі вже дали зрозуміти, що готові піти на поступки в цьому питанні.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.