ЗСУ почали використовувати робопсів на фронті: що вони роблять (відео)

Українські захисники мають собак-роботів на фронті для заміни солдатів у виконанні небезпечних завдань, таких як шпигування за російськими окопами або виявлення мін

Робот-собака
Роботи допомагають хлопцям на фронті

Збройні сили України почали використовувати роботів-собак на фронті. Вони пересуваються низько над землею, забезпечують виявлення мін та саморобних вибухових пристроїв, а також можуть транспортувати до семи кілограмів боєприпасів чи медикаментів. Батарейка таких роботів тримає близько двох годин.

Про це пише KyivPost. За даними видання, оператор, який назвався Юрієм, повідомив, що ці роботи знижують ризики для солдатів і значно покращують безпеку. Це основна функція такої собаки.

"У нас є солдати-розвідники, яких відправляють на розвідувальні місії (які) здебільшого є дуже добре навченими людьми, дуже досвідченими людьми і завжди піддаються ризику", — сказав він.

Робот-собака ж корисний для виявлення мін і саморобних вибухових пристроїв, а також може транспортувати до семи кілограмів боєприпасів або медикаментів у гарячі точки на полі бою.

Більш просунуту модель робота "BAD Two" з міркувань безпеки не показали. Скільки наразі таких помічників у ЗСУ також не розповіли.

Telegram oembed: https://t.me/u_now/137054

Які ще помічники є у ЗСУ

В Україні розробили наземний робот SIRKO і його модифікацію Sirko-S1 MK2. Цей роботизований безпілотник може долати ґрунтову дорогу з вузькими коліями, а потім справляється із завданнями, перевозячи корисне навантаження у вигляді кількох циліндрів. Робот також маневрує, виконуючи спуски і підйоми під кутом.

Sirko-S1 MK2 є чотириколісним наземним безпілотником, оснащеним тепловізором, системою лазерних далекомірів для обходу перешкод та режимом автономної їзди слідом за людиною. Його основні функції включають перевезення вантажів, евакуацію поранених і проведення розвідки позицій ворога.

Технічні характеристики Sirko-S1 MK2:

  • Максимальна швидкість: 12 км/год
  • Дальність зв’язку: до 5 км.

Також міністр цифрової трансформації України повідомляв про успішне польове тестування 25 нових технологічних розробок для військових потреб, включаючи дистанційні турелі та роботів-камікадзе. Він закликав усіх, хто має інноваційні ідеї або технологічні рішення, звертатися з пропозиціями своїх проєктів.

Крім того, ще восени 2022 року команда Keep Robotics розпочала розробку багатоцільового електричного вантажного дрона "Мул". Основне призначення БПЛА – виконання логістичних завдань у зонах з підвищеною небезпекою, завдяки безпілотній платформі.

Дрон має вагу 250 кг, довжину 1,5 м і ширину 1 м. "Мул" здатний перевозити до 400 кг вантажу і має робочий час до восьми годин. Габарити дрона розроблені таким чином, щоб його можна було транспортувати в кузові пікапа або вантажному авто, що робить його досить мобільним.

Нагадаємо, що і кількість замовлень на українську бронетехніку зростає. Інформатор писав, хто виробляє, які характеристики й скільки коштують автівки. Крім того, повідомлялося, що Україна виробляє дрони, які можуть долетіти до Москви та Санкт-Петербурга.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube