"Золоті" унітази за кілька мільйонів: НАБУ ремонтує туалети у своєму офісі за ціною дванадцяти РЕБ - розслідування ЗМІ

Антикорупційне бюро упіймали на розтратах під час ремонту і підробленні документів під час проведення тендеру

золотий унітаз, НАБУ
У НАБУ роблять ремонт "по-багатому"

Журналісти-розслідувачі виявили, що Національне антикорупційне бюро України закупило послуги з ремонту туалетів на суму понад 3 мільйони гривень. Хотіли ще дорожче, але заощадили мільйон на тендері. За ці кошти можна придбати, наприклад, близько 12 станцій РЕБ "Синиця" на 6 діапазонів - ціна однієї складає близько 250 тисяч гривень. 

Про це пише видання УНН, опираючись на відкриті дані сайту Prozorro. Також журналісти провели власне розслідування й стверджують, що під час проведення тендерів не все було чисто

"Тендер на послуги з поточного ремонту приміщень сантехнічних вузлів адміністративних будівель НАБУ у березні цього року, а договір з переможцем - ТОВ "Порта Нова" підписали 24 квітня. Очікувана вартість тендеру складала трохи більше 4 мільйонів гривень, проте за результатами аукціону ціна договору склала понад 3 мільйони гривень з ПДВ. Виходячи з тендерної документації, ремонт у вбиральнях НАБУ вирішило зробити капітальний – від заміни самих унітазів до вимикачів та розеток", - стверджують розслідувачі. 

Вони дослідили, що компанія "Порта Нова" має сумнівну репутацію. Нещодавно вона збиралася ремонтувати адміністративну будівлю Нацбанку, але після розголосу у ЗМІ її дискваліфікували. Розмір статутного капіталу компанії становить лише 1 тисячу гривень, а дата створення – 1 грудня 2023 року. Також журналісти підозрювали, що компанія підробила довідки про аналогічний досвід. Але керівництво НАБУ ці факти не зупинили й вони довірили ремонт "Порта Нова".

"За дві прочистки НАБУ заплатить ТОВ "Монтаж Тех Сервіс" 30,6 тисяч гривень. Таким чином, НАБУ у 2024 році лише на ремонт туалетів витратить щонайменше 3 мільйони гривень. Чому саме зараз було прийнято рішення оновити свої вбиральні невідомо, адже наскільки все погано в антикорупціонерів з туалетами відомо хіба їм самим", - констатують розслідувачі і додають, що ці кошти можна було б скерувати на потреби ЗСУ. 

Скандали з НАБУ

Нагадаємо, у травні спеціалізована антикорупційна прокуратура разом з Національною поліцією провели обшуки в приміщеннях одного з детективів спецпідрозділу НАБУ, який веде роботу під прикриттям. Підставою стала справа про розголошення даних досудового розслідування і витік інформації. Ця подія стала безпрецедентною й шокувала українців. Було багато дискусій про те, що між САП і НАБУ розпочалось відверте протистояння. 

Також Інформатор писав, що на початку червня звільнили Артема Ситника, який обіймав в Національному агентстві із запобігання корупції посаду заступника директора.Він працював на цій посаді від 2022 року, а раніше був детективом і очолював НАБУ. Незадовго до цього НАЗК скерувала до суду протокол про адміністративне правопорушення Ситника. 

Нагадаємо, нещодавно колишній позаштатний агент НАБУ Євген Шевченко заявив, що в Україні жодна людина, яка викрила корупцію, не отримала обіцяну президентом Володимиром Зеленським винагороду. Вона мала становити 10% від вилучених у корупціонера суми. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube