Заступник голови освітнього комітету заявив, що завдяки ЗНО можна розмежувати надмірну кількості дітей, які намагаються поступити до ВНЗ
В Україні хочуть запровадити ЗНО для школярів, які закінчили 9 клас. Таким чином хочуть розмежувати надмірну кількості дітей, які намагаються поступити до вищих навчальних закладів. Таке рішення розглядають у парламенті.
Про це сказав народний депутат, заступник голови Комітету Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій Сергій Колебошин в інтерв'ю НУШ. За його словами, такого карго-культу вищої освіти, як в Україні, не має жодна країна Європейського Союзу.
Він наголосив, що ЗНО на виході з 9-го класу допомогло б дітям визначатися із майбутнім. Крім того, це могло б вирішити проблему з великою кількістю бажаючих вступити до вишів.
"І для держави дуже сильний інструмент, який показує, яка ситуація насправді. Це було б класно для розмежування і аномально високої кількості дітей, які зараз ідуть у вищу освіту", - підкреслив Колебошин.
За його словами, в Європі немає такої високої кількості абітурієнтів до ВНЗ, як в Україні. І ЗНО після 9-го класу давало б можливість розводити ці потоки.
Тестування відбуватиметься під час основних і додаткових сесій. Основні проходитимуть протягом 14 травня – 25 червня; додаткові — 14–25 липня. Згідно із наказом передбачено два періоди реєстрації для участі в НМТ — основний та додатковий.
У додатковий період (9–14 травня) матимуть змогу зареєструватися для проходження НМТ під час додаткових сесій особи, які не змогли цього зробити з поважних причин під час основного періоду реєстрації, та ті, хто реєструвалися в основний період реєстрації, але їм було відмовлено в реєстрації. Зміни до реєстраційних даних можна буде внести до 19 травня.
З 4 травня для зареєстрованих учасників основних сесій НМТ з’явиться можливість завантажити зі своїх персональних кабінетів запрошення, де буде зазначено дату, час і місце проведення НМТ. Учасники ж додаткових сесій матимуть змогу це зробити з 11 липня. З міркувань безпеки ми не публікуватимемо інформації про те, де на території України відбудуться тестування, ні на сайтах Українського та регіональних центрів оцінювання якості освіти, ні на наших офіційних сторінках у соцмережах. Наполегливо рекомендуємо учасникам не розголошувати, де й коли проходитиме тестування, адже від цього може залежати безпека і їхня, і організаторів НМТ.
Інформацію про результати основних сесій НМТ за шкалою 100–200 балів буде розміщено в персональних кабінетах учасників до 4 липня, додаткових – до 30 липня.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.