Вчені проаналізували зв’язок кави з хворобами та показниками здоров’я
Багато з нас люблять випити чашку кави – ну, або чотири, щоб підбадьоритися протягом дня. Нові дослідження вказують на те, що популярний напій може принести багато користі. Включно з потенційним шансом прожити довше та здоровіше життя, повідомляє ScienceAlert.
Португальські вчені розглянули 85 попередніх досліджень, в яких брали участь учасники з Європи, Америки, Австралії та Азії. Вчені проаналізували зв’язок кави зі смертністю та показниками здоров’я.
Виявилось, що вживання приблизно трьох чашок кави на день пов’язане із збільшенням тривалості життя середньої людини на 1,84 року. Регулярне ж споживання пов’язане зі збільшенням тривалості здоров’я – часу, проведеного без серйозних захворювань.
Традиційні клінічні рекомендації не звертали уваги на роль кави в здоровому старінні, відзначають нейробіологи. Дослідники ж розглянули зв’язок кави з ключовими показниками здоров’я.
"Регулярне помірне вживання кави може зіграти позитивну роль в боротьбі з біологічними механізмами, які природно сповільнюються або виходять з ладу, коли ми старіємо", – кажуть дослідники.
Вчені проаналізували такі показники здоров’я, як запалення та метаболізм, і врахували такі фактори, як куріння та вживання алкоголю, щоб краще виділити наслідки вживання кави. Отже, існує невеликий, але помітний зв’язок між вживанням кави та покращенням здоров’я.
"Регулярне споживання кави пов’язане зі збереженням функцій м’язової, серцево-судинної, психічної та імунної систем. І, схоже, зворотньо пов’язане з частотою найпоширеніших захворювань, які вражають людей похилого віку, таких як серцево-судинні та респіраторні хвороби, інсульт, деякі види раку, діабет, деменція, депресія чи слабкість", – зазначають дослідники.
Ця статистика узгоджується з попередніми дослідженнями, показуючи, як кава потенційно може захистити від серцевих захворювань, компенсувати негативні наслідки сидіння та збільшити ваше життя років.
Населення світу старіє швидше, ніж будь-коли, тому стає все важливішим досліджувати дієтичні втручання, які можуть дозволити людям не тільки жити довше, але й бути здоровішим, кажуть вчені.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.