Зможуть стати не лише рядовими солдатами: у Раді пояснили, які звання отримуватимуть мобілізовані в'язні

Засуджених залучатимуть на службу до ЗСУ лише після згоди командира в/ч

Мобілізація засуджених
Засуджені зможуть стати офіцерами та сержантами. Колаж: Інформатор

Засуджені українці, які будуть мобілізовані у разі прийняття відповідного закону, зможуть стати не лише рядовими солдатами. Вони зможуть дослужитися і до офіцерських звань, а також стати сержантами.

Про це заявили голова очільниця партії “Слуга Народу” Олена Шуляк, йдеться на сайті Верховної Ради. Водночас документ передбачає обов’язкову згоду на залучення до служби не лише самих засуджених, а й командирів частин.

“Законопроєктом запроваджується можливість за згодою засудженого проходити службу у ЗСУ після медичної перевірки фізичного та психічного стану. Також обов’язково потрібно отримати згоду від командира військової частини, у якій будуть формуватися підрозділи із засудженими. Коли є всі ці згоди, то саме суд розглядатиме можливість дострокового звільнення для підписання контракту із ЗСУ”, – сказала вона.

За її словами, засуджені зможуть служити на посаді сержантів і офіцерів. Це залежатиме від рівня їхньої підготовки. Крім того, законопроєкт розроблявся спільно з Генштабом ЗСУ, Міноборони, Мін’юстом та членами правоохоронного профкомітету.

“Зараз ми вимушені ухвалювати непопулярні рішення, які не зможуть на 100% задовольнити наших громадян, але ми зосереджуємо всі наші сили, всі ресурси для досягнення єдиної мети — перемоги над агресором”, – додала Шуляк.

Мобілізація засуджених

Тиждень тому Верховна Рада у першому читанні ухвалила законопроєкт про звільнення деяких категорій засуджених для військової служби у ЗСУ за контрактом. Це відбулося у середу, 10 квітня. Законопроєкт підтримав 291 парламентар.

Служити у ЗСУ за контрактом не зможуть люди, які були засуджені за умисне вбивство, зґвалтування, сексуальне насильство, ДТП, що призвели до смерті, а також за злочини проти основ національної безпеки. Водночас законопроєкт пропонує низку змін до Кримінального Кодексу. 

Нагадаємо, омбудсмен Дмитро Лубінець повідомив, що протягом 2023 року його представники відвідали близько половини українських виправних колоній. В ході відвідувань виявилося, що в багатьох з них знаходяться особи, які виявляли бажання служити в ЗСУ та брати участь у захисті держави.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube