Ласкаво просимо на Слов'янський Балаган «Трампампум», де Еммануель Макрон, принц Вільям, Олаф Шольц і багато інших вряди-годи поміняють свої серйозні капелюхи на святкові корони. А також Елон Маск, який вжився в роль рок-зірки і став... ну, Елоном!
Нові правила запрацювали більше тижня тому - з 19 травня
Строк розшуку та накладення штрафу за порушення правил військового обліку було подовжено. До 19 травня він складав 2 місяці з дня скоєння порушення. Однак після цієї дати термін складає 3 місяці з дня виявлення порушення.
В цей період особу, яка діє всупереч закону у частині оновлення військово-облікових даних, можуть оштрафувати. Однак пізніше, ніж через 1 рік після вчинення правопорушення, це буде неможливо. Про це розповіла заступниця міністра оборони Катерина Черногоренко, пише "Судово-юридична газета".
"До 19 травня адміністративне стягнення могло бути накладене не пізніше двох місяців з дня порушення правил військового обліку. Зараз цей термін - 3 місяці з дня виявлення, але не пізніше одного року з дня вчинення" - зазначила представниця Міноборони.
Зараз передбачено, що осіб, які не стали на військовий облік чи не оновили дані, не з’явилися за викликом у ТЦК, зможуть штрафувати від 17 тисяч до 22,5 тисяч грн. Штрафи накладатимуть заочно. Протокол, на підставі якого потім виноситься постанова ТЦК, не складатимуть за умови наявності у ТЦК документів, що підтверджують отримання повістки.
У середу стало відомо, що в Україні 710 000 громадян зняли з безпідставного "розшуку". Це відбулося за допомогою застосунку "Резерв+", який створили для оновлення даних військовозобов'язаних. У Міноборони схвильовані, чому така велика кількість громадян отримала цей статус.
Нагадаємо, раніше ми писали, чи можна з оновленими даними в "Резерв+" перетинати кордон законно. Також "Інформатор" повідомляв, скільки військовозобов'язаних оновили дані за кордоном.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.