Чи можна з оновленими даними в "Резерв+" перетинати кордон на законних підставах: відповідь ДПСУ

Застосунок не є військово-обліковим документом в електронній формі і перетнути кордон можна лише з військово-обліковим документом у паперовій формі

Перетин кордону
Українці цікавляться, які права вони мають, оновивши дані в "Резерв+"

Оновлення даних у "Резерв+" не є підставою для виїзду за кордон, навіть якщо громадянин має таке право як, наприклад, заброньована особа. ДПСУ випускає за кордон лише за наявності паперових документів. Застосунок від Міноборони не є військово-обліковим документом. 

Про це розповів речник Держприкордонслужби Андрій Демченко. Він дав коментар виданню "Новини Live"

Згідно з чинним законодавством, заброньовані чоловіки мають право перетину кордону, каже Демченко. Вони можуть зробити це у службових цілях чи, наприклад, для відпочинку. Однак тільки з документальним підтвердженням.

Для цього потрібен витяг від Мінекономіки про бронювання. Також потрібна наявність військово-облікового документа з відміткою про відстрочку від призову на певний термін.

Демченко також нагадав, що прикордонники не вручають повістки на кордоні з Україною — такої норми не визначено законодавством. З 18 травня прикордонники можуть тільки перевіряти наявність військово-облікового документа в осіб віком від 18 до 60 років.

"Резерв+" не є військово-обліковим документом в електронній формі і перетнути кордон можна лише з військово-обліковим документом у паперовій формі", - сказав речник ДПСУ.

"Резерв+" - чи потрібно зараз його встановлювати? 

Нагадаємо, що застосунок для оновлення даних "Резерв+" запрацював 18 травня - рівно 10 днів тому. За цей час дані в ньому оновили близько 1,2 мільйона українців. З них 14 тисяч - українці за кордоном зі 124 країн світу

Однак фактично "Резерв+" поки що не має жодної юридичної сили, а носить виключно інформаційний характер. Про це прямо сказано у розділі застосунку "Питання і відповіді". 

Втім, за оновленою інформацією від Міноборони, за два тижні аплікацію прирівняють до військово-облікового документа. І він матиме таку саму юридичну силу, як паперовий військовий квиток чи приписне свідоцтво. Зазначається, що це відбудеться тоді, коли буде реалізовано спеціальний QR-код для військовозобов'язаних.

Раніше ми писали, що в соцмережах ходять чутки про повістки в "Резерв+". В Мінобороні кажуть, що такого не планується. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube