"Ми використовуємо всі засоби для захисту нашої країни, тому ми не будемо вдаватися в деталі. Але ми просто даємо зрозуміти, що ми здатні та можемо відповісти"
"І поки весь світ чекає на диво від Трампа, дай Бог, ми з вами маємо не чекати, ми маємо не втрачати стійкості. Ми маємо пахати. Треба працювати кожен день, всім народом на стійкість всієї держави. Порізно виграти у цій битві просто неможливо"
Сонце увійде в активний і заповзятливий знак Стрільця: підвищиться наш ентузіазм, енергійність, бажання діяти, змінювати своє життя
Артист презентував нове музичне відео «7000 АЛЛО» у якому постав у стильних образах, зовсім незвичних для свого іміджу. Ця робота стала фундаментом для нового творчого напрямку виконавця.
Застосунок не є військово-обліковим документом в електронній формі і перетнути кордон можна лише з військово-обліковим документом у паперовій формі
Оновлення даних у "Резерв+" не є підставою для виїзду за кордон, навіть якщо громадянин має таке право як, наприклад, заброньована особа. ДПСУ випускає за кордон лише за наявності паперових документів. Застосунок від Міноборони не є військово-обліковим документом.
Про це розповів речник Держприкордонслужби Андрій Демченко. Він дав коментар виданню "Новини Live".
Згідно з чинним законодавством, заброньовані чоловіки мають право перетину кордону, каже Демченко. Вони можуть зробити це у службових цілях чи, наприклад, для відпочинку. Однак тільки з документальним підтвердженням.
Для цього потрібен витяг від Мінекономіки про бронювання. Також потрібна наявність військово-облікового документа з відміткою про відстрочку від призову на певний термін.
Демченко також нагадав, що прикордонники не вручають повістки на кордоні з Україною — такої норми не визначено законодавством. З 18 травня прикордонники можуть тільки перевіряти наявність військово-облікового документа в осіб віком від 18 до 60 років.
"Резерв+" не є військово-обліковим документом в електронній формі і перетнути кордон можна лише з військово-обліковим документом у паперовій формі", - сказав речник ДПСУ.
Нагадаємо, що застосунок для оновлення даних "Резерв+" запрацював 18 травня - рівно 10 днів тому. За цей час дані в ньому оновили близько 1,2 мільйона українців. З них 14 тисяч - українці за кордоном зі 124 країн світу.
Однак фактично "Резерв+" поки що не має жодної юридичної сили, а носить виключно інформаційний характер. Про це прямо сказано у розділі застосунку "Питання і відповіді".
Втім, за оновленою інформацією від Міноборони, за два тижні аплікацію прирівняють до військово-облікового документа. І він матиме таку саму юридичну силу, як паперовий військовий квиток чи приписне свідоцтво. Зазначається, що це відбудеться тоді, коли буде реалізовано спеціальний QR-код для військовозобов'язаних.
Раніше ми писали, що в соцмережах ходять чутки про повістки в "Резерв+". В Мінобороні кажуть, що такого не планується.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.