Агресія Росії – це не лише прямий напад на Україну, але й загроза основам світового миру. Нездатність Ради Безпеки ООН зупинити імперіалістичні амбіції свого постійного члена підриває її авторитет та легітимність міжнародного права
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Як би я хотів” — це була та пісня, яка народилася одразу під час нашої першої зустрічі з Артемом. Це вийшло дуже легко, вже в перший день. Так би мовити, терапевтичним способом — ми одразу сублімували успіхи, бо це був якийсь такий стан, коли ця пісня стала зізнанням. Коли ти говориш людині: “Я дійсно бажаю тобі щастя будь-якою ціною, байдуже, чи буду я з тобою. Я хочу, щоб ти була щаслива. Якщо я не та людина, яка зробить тебе щасливою, то я хочу, щоб точно була людина, яка тебе зробить щасливою”.
В департаменті надання адмінпослуг КМДА дали відповіді на поширені питання щодо оновлення військово-облікових даних
Витяг, який видає ЦНАП після оновлення військово-облікових даних, має таку ж саму юридичну силу, як і документи, які видають в ТЦК після завершення цього процесу. Це допоможе уникнути штрафу в розмірі 17 тисячгривень за порушення правил військового обліку. Те ж саме стосується і додатку "Резерв+".
Водночас в деяких випадках громадяни можуть зіткнутися з відмовою в оновленні даних в центрах надання адмінпослуг. Також там не можна оформити відстрочку від мобілізації. Про це в інтервʼю "РБК-Україна" розповіла директорка департаменту надання адміністративних послуг КМДА Наталія Шамрай.
"Це рівнозначний індивідуальний номер, який відображений або у витягу отриманому в ЦНАП, або в Резерв+, або це штрихкод, вклеєний у військовий квиток. Як в додатку, так і у витягу з ЦНАПу, є унікальний номер. Такий самий є і у військовому квитку. За ним ідентифікують військовозобов'язаного. І, оновивши дані одним із трьох способів (в додатку Резерв+, в ТЦК або ЦНАПі), військовозобовʼязаний виконав вимогу закону і не отримає штраф за те, що цього не зробив", - розповіла Шамрай.
Якщо ж витяг не сформувався одразу, ЦНАП видає громадянину опис прийнятих документів. Це є підтвердженням того, що людина прийшла до центру надання адміністративних послуг, зробила заявку і чекає на результат. Коли ж витяг вже готовий, то про це повідомляють за допомогою смс-повідомлення, після чого документ можна забирати.
Однак в ЦНАП попередили, що в оновленні даних в деяких випадках можуть бути відмови. Адже центри "не мають повноважень змінювати дані системи", додала Шамрай. У таких випадках особі треба йти до ТЦК.
За словами директорки департаменту, після оновлення даних в ЦНАП повістки не видають. Шамрай підкреслила, що повістки видає лише ТЦК. Відправляти на ВЛК можуть теж виключно військкомати.
Шамрай пояснила, що повноважень внесення даних щодо відстрочки від мобілізації ЦНАПам не надавали. З такими питаннями треба звертатись до ТЦК.
Нагадаємо, згідно з постановою уряду від 16 травня, комісія при ТЦК може відмовити військовозобов'язаним у відстрочці від мобілізації з будь-яких причин. Кабінет міністрів не конкретизував їх у своїй постанові. Водночас це не загрожує тим, кого забронювали органи влади.
Також Інформатор розповідав про межі відповідальності за ухилення від мобілізації - коли загрожує штраф, а коли - в'язниця.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.