Злочин століття: зловмисники вкрали сперму елітних биків

Викрадена сперма може коштувати дуже дорого.

Викрадення, кримінал
Резервуари викрали під час крадіжки зі зломом.

В Ірландії зловмисники викрали резервуари з бичою спермою для штучного запліднення тварин. 

"Два резервуари для штучного запліднення були викрадені під час крадіжки зі зломом. Вважається, що їх забрали з господарської будівлі чи то 21, чи то 23 жовтня", - йдеться в повідомленні. 

Це сталося в графтсві Тайрон, повідомляє відділ з питань сільського господарства та навколишнього середовища видання BBC. Цистерни містили "велику кількість сперми великої рогатої худоби". Остання зберігалась у відсіках всередині кріогенних резервуарів. Розмір викрадених баків невідомий, але поліція каже, що вони та їхній вміст мали "значну цінність". У кожному з них міститься п’ять або шість відділень для зберігання, десь по дві-три сотні порцій сперми.

Сперма великої рогатої худоби може коштувати дорого залежно від якості бика. Сперма тварин, які отримали нагороди, може бути ще ціннішою. Тож, ймовірно, метою акту злодійства стало банальне бажання незаконно заробити. Однак, крадіжка здивувала працівників сільського господарства, мовляв, куди простіше перепродати інструменти чи навіть самих тварин, певні вони. А от зберігання сперми є галуззю, що потребує спеціальних умінь та навичок, а ще - умов.

Виявляється, не все так просто. Адже її "консервація" відбувається за допомогою рідкого азоту. Останній же становить певну загрозу для тих, хто не володіє знанями щодо роботи з ним. Тож, по-перше, всі, хто працює з рідким азотом, мають бути зареєстровані.

По-друге, охолоджувальні резервуари потрібно доливати кілька разів на рік, щоб вони працювали. Їхній розмір дозволяє перевозку в автомобілі - обов'язково з пасками безпеки. Однак доведеться їхати дуже повільно, щоб кришка не відірвалася. Тож, якщо крадії не знають подробиць, цілком можливо, їм не вдасться зберегти викраденний цінний матеріал. 

Останнє - дуже прикро, бо збереження сперми бика є підтримкою генетики, що може бути незамінною. Нині сперма родовитого бика, що помер кілька років тому, може коштувати від 500 до двох тисяч фунтів, а це від 22 до 88 тисяч гривень - за об'єм, необхідний для проведення процедури запліднення. 

Боротьба проти парникових викидів накриється через крадіжку бичої сперми?  

Штучне запліднення є важливим у сільському господарстві з кількох причин, зазначають фермери. Це екологічніше та безпечніше, ніж приведення бика до стада. Також це дозволяє фермерам розвивати його характеристики, такі як продуктивність, темперамент. А ще якість для екологічної ефективності - з метою скорочення викидів метану! Нині сільське господарство відповідає за 28% парникових газів, що виробляються в Північній Ірландії, де більшість надходить від великої рогатої худоби. Тож, частина програми штучного запліднення зосереджена на розведенні худоби, яка виробляє менше метану.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube