Вони продавали дизель дешевше ринкової ціни на 15%, тому клієнтів не бракувало
У Вінницькій області затримали машиніста, який разом із 32-річним сином зливав пальне з локомотивів. Спритникам вдалося обікрасти Укрзалізницю на 1,5 мільйона гривень. Це лише попередні підрахунки, кажуть слідчі.
Як повідомляє пресслужба Національної поліція України, син машиніста придумав схему "заробітку", скориставшись батьковою роботою у депо Укрзалізниці. До оборутки залучили 11 працівників станції у Вінницькій і Черкаській областях.
"32-річний житель Вінницької області залучив свого батька – чергового одного з моторвагонних ДЕПО Укрзалізниці до злочинної справи. Використовуючи його знайомства серед машиністів та їхніх помічників, ділок наладив схему з викрадення дизельного пального під час руху локомотивів та їхньої стоянки на станціях", - йдеться у повідомленні.
До злочинної оборутки причетні 11 представників станцій Вінницької та Черкаської областей, повідомляє пресслужба. Здебільшого це машиністи локомотивів та їхні помічники. Організатор контролював усі дії своїх співучсників та розподіляв між ними прибуток
"За один вихід на справу зловмисники зливали до трьох тонн дизельного пального. Викрадене відвозили до місць тимчасового зберігання і підшукували клієнтів, яким потім збували його за готівку", - пишуть у поліції.
За літр дизеля вони просили 42 грн, що становило на 15% менше від ринкової вартості. Охочих купити дешевше пальне не бракувало, то ж спритники мали постійних клієнтів.
Щоб в начальство Укрзалізниці нічого не запідозрило, у відомості вносили завищені числа про кількість викорстаного пального. Також втручались у роботу двигуна. Це дозволяло економити розхід палива. Але при цьому - нищило техніку.
За попередніми підрахунками слідчих, ділки заробили на пальному понад 1,5 млн гривень. Їм загрожує до 12 років ув'язнення з конфіскацією майна.
Напередодні антикорупційна прокуратура знайшла крадіїв на іншому підприємстві - Енергоатом. І тут украли набагато більше. Теж організували просту схему: закупили обладнання дешево, а продали своїм же - дорого. Таким чином, при будівництві сховища відпрацьованого ядерного палива, п'ятеро працівників поклали до кишень 100 мільйонів гривень.
А раніше представники антикорупційних відомств України завершили розслідування однієї з "зернових справ". Вони скерували до суду обвинувальний вирок стосовно організатора схеми з розтрати соняшникового насіння. Держава зазнала збитків на 3,2 мільйони гривень. І ні, це насіння з'їли не миші.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.