Не миші з'їли: НАБУ та САП повідомили про підозру організатору схеми розтрати зерна з держрезерву

Дії фігуранта та його поплічників спричинили збитки на суму 3,2 мільйони гривень

Розтрата зерна з резервів
Однак місцеперебування головного підозрюваного наразі невідоме

Представники антикорупційних відомств України (НАБУ та САП) завершили розслідування однієї з "зернових справ". Вони скерували до суду обвинувальний вирок стосовно організатора схеми з розтрати соняшникового насіння. Ці дії завдали державі збитків на 3,2 мільйони гривень.

Про це повідомляється на офіційному сайті НАБУ. Зазначається, що продукція перебувала на зберіганні в Державному агентстві резерву України

Так, за даними слідства, мала місце наступна схема. Ще в листопаді 2020-го - майже три роки тому - фігурант вирішив підзаробити на державному сільськогосподарському резерві. 

Він організував незаконне і безоплатне відвантаження на свою користь насіння соняшника, яке належало іншій юридичній особі та перебувало на зберіганні в філії Держрезерву. Загальний обсяг продукції, яку фактично вкрав фігурант - 189 тонн. Її вартість склала понад 3,2 мільйони гривень. 

"Втім, насіння хоч і вивезли за межі філії, однак детективи Національного бюро і прокурори САП вжили невідкладних заходів, аби запобігти його подальшому незаконному обігу та повернули на місце зберігання", - зазначається в прессрелізі антикорупціонерів.

Під час розслідування представники САП та НАБУ дійшли до висновку, що зловмисник діяв не один. В результаті підозри повідомили ще чотирьом учасникам протиправних дій. Йдеться про в.о директора ДП "Охтирський комбінат хлібопродуктів", очільника філії Держрезерву, керівника виробничо-технічної лабораторії філії та керівника елеватора. У 2022 році справу за їхнім обвинуваченням скерували до суду. 

Зазначається, що справу вже повністю розслідувано. Однак через те, що наразі місцезнаходження організатора схеми невідоме, здійснюються заходи щодо його розшуку. 

НАБУ продовжує боротьбу з корупцією 

Загалом, НАБУ є одним з головних правоохоронних ньюзмейкерів країни. "Інформатор" постійно пише про все нові й нові справи, які відкривають - або ж навпаки, завершують - НАБУ та їхні колеги з антикорупційної прокуратури. 

Втім, більшість вироків, які виносять за поданням НАБУ, є виправдальними. Всього ж за весь час існування даного відомства - а його створили ще в 2015 році - реальних вироків корупціонерам було лише 87. Загальний же бюджет антикорупційної структури, який заплановано на 2023 рік - понад 1,2 мільярди гривень. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube