Нардеп привласнив газ на 2,1 млрд грн: НАБУ та САП повідомили йому про підозру і розкрили схему

Читать на русском

Народний депутат є шостим підозрюваним у справі про незаконне розкрадання природного газу

Читать на русском
НАБУ та САП повідомили про підозру чинному нардепу
НАБУ та САП повідомили про підозру чинному нардепу

Народний депутат є шостим підозрюваним у справі про незаконне розкрадання природного газу

У Львівській області викрили масштабну оборудку із розкраданням природного газу, до якої причетний чинний народний обранець - Ярослав Дубневич. За п'ять років "діяльності" нардеп завдав збитків державі на понад 2,1 млрд гривень. При цьому політик виявився вже шостим підозрюваним у незаконній схемі із заволодінням блакитним паливом. НАБУ та САП 10 жовтня повідомили йому про підозру.

Детективи НАБУ та САП детально з'ясували, як діяла схема збагачення нардепа. З'ясувалося, що до неї були причетні підконтрольні нардепу працівники двох великих ТЕС у Львівській області. Йдеться про Новояворівську та Новороздільську ТЕЦ.

Як діяла схема на Львівщині

Чинному народному обранцю вдалося організувати незаконну схему збагачення із використання природного газу протягом 2013-2017 років. Природний газ використовували не за призначенням, а для власних цілей. До оборудки мають пряме відношення працівники Новояворівської на Новороздільської ТЕЦ.

За вказівкою нардепа вони уклали з НАК "Нафтогаз" угоди щодо закупівлі природного газу, щоб надалі здешевити процес виробництва теплової енергії для мешканців Львівщини. Втім, насправді газ використовували для власного виробництва електроенергії. Щобільше, цю електроенергію потім продавали  ДП "Енергоринок", але вже за ринковою ціною.

В окремі періоди продуктивність двох ТЕЦ на Львівщині сягала 100%. Таким чином вони "заробляли" надприбутки, які сягали рекордних 3,5 млрд грн. Усі ці кошти відмивались через підконтрольні нардепу фірми та компанії. 

Незаконна схема з газом
Незаконна схема з газом

Як відмивали гроші з оборудки

Протягом шести років - з 2013 по 2018 років - нардеп організував виведення частини коштів у сумі понад 450 млн грн через підставні компанії та підконтрольні фірми. Більшість з низ були зареєстровані на Кірпі та Маршаллових Островах. В Україну гроші "заходили" вже під виглядом "інвестиції" для фінансування нового бізнесу на Львівщині. 

 Слідство скерувало до суду обвинувальні акти щодо п'яти учасників схеми наживи. Майно Новояворівської та Новороздільської ТЕЦ арештоване. Слідство триває. 

Слідчі НАБУ та САП не повідомили прізвища чинного нардепа, втім за інформацією видання Ліга.net йдеться про одіозного Ярослава Дубневича з групи "За майбутнє". Депутату інкримінують ч. 3 ст. 27 ч. 5 ст. 191 (розкрадання), ч. 3 ст. 27 ч. 3 ст. 209 (відмивання грошей) ККУ.

Дубневич у списку після Фірташа

У травні 2023 року СБУ повідомила про підозру олігарху Дмитру Фірташу та менеджменту підконтрольних йому компаній у привласненні державного газу на 18 мільярдів гривень. За даними СБУ, до схеми з розкрадання блакитного палива причетні керівники "Регіональної Газової Компанії". Ця компанія фактично керує 20 міськ- та облгазами, що становить 70% всіх газорозподільних мереж України.

Лише протягом 2021 року незаконна діяльність фігурантів завдала державі збитків у понад 4,2 мільярда гривень. При цьому загальна сума шкоди, за попередніми оцінками, протягом 2016-2022 років може становити понад 18 мільярдів гривень.

Нагадаємо, раніше Інформатор писав, що ВАКС продовжив запобіжний захід колишньому голові "Нафтогазу" Андрію Коболєву. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.