Зігрітися взимку допоможе біокамін - скільки коштує, де придбати

За умов недостатнього обігріву помешкання у холодні дні зими чи весни на допомогу прийде біокамін. Він допоможе зігріти кімнату, в якій знаходитеся

Спиртові біокаміни
Біокамін

Існує недорогий варіант самостійного додаткового опалення частини свого помешкання у холодні дні. Це спиртові або біокаміни. Їх радить використовувати експерт з енергетики, голова асоціації Нафта та газ України Андрій Закревський. Інформатор розповість про цей засіб недорого зігрітися взимку трохи детальніше.

У ситуації постійного дефіциту в енергосистемі України та майбутніх відключень експерт не радить сподіватися на електричне опалення. Для обігріву окремої кімнати універсальний засіб - це спиртовий камін (біокамін), бажано у оболонці з каменю - для якого потрібна спиртова суміш або сухий спирт, що виділятимуть тепло під час горіння.

Існують навіть настількі спиртові каміни різних розмірів. На деяких з них також можна готувати їжу, використовуючи металевий посуд.

При цьому ні в якому разі не слід пробувати палити дрова для обігріву на спиртовому каміні у квартирі та іншому закритому приміщенні. Вони виділяють шкідливий дим, від якого можна отруїтися.

За словами Андрія Закревського, каміни коштують від 700 грн до 4000 та вище. Наприклад, на сайті Rozetka такі коштують від 820 грн до 290 тис. грн залежно від різних факторів. Біокаміну достатньо щоб зігріти кімнату – та й обирати варіант можна з урахуванням розмірів приміщення. Витрачає приблизно 200 міліграмів на годину. Після цього він віддає тепло приблизно дві години. Чим чистіше паливо – тим менше конденсату на вікнах. Схожий камін на той, як у експерта, виглядає так (можна використовувати і для приготування їжі, але потрібна буде додаткова підставка) та коштує в районі 3,5 тис. грн: 

Настільний спиртовий біокамін Prorasso
Настільний спиртовий камін з бетонним корпусом

Такий камін, як на фото, важить 8 кг. Від горіння спирту немає диму та немає хімічного запаху. Розмір - 35 х 14 х 9 см. Якщо потрібно загасити камін, потрібно буде закрити його кришкою. Для ефетивнішого нагрівання приміщення потрібно додатково позаду такого каміну поставити металевий "екран".

Одну кімнату вистачає опалювати 4-5 годин на день, витрачаючи літр палива. Його ціна для кожного буде різною. Для обігріву для такого каміну підійде і самогон. Якщо самостійно зробите самогон, то витратите близько 45 грн на добу, а на місяць вийде близько 1,5 тис. грн. 

Більш детальний перелік порад Андрія Закревського на зиму читайте тут. Зокрема, слід мати по декілька заряджених паувербанків. Також слід підготувати теплі речі, ковдри, термобілизну. Вікна на випадок холодної зими варто заклеїти плівкою та закрити щілини у них. Можна встановити сонячні панелі на балконі чи даху, але також треба для них придбати інвертор EcoFlow чи Bluetti, який допоможе зберегти накопичену енергію сонця для подальшого використання. Для приготування їжі можна використовувати туристичні пальники або туристичну піч тріскачку. 

Також Андрій Закревський радить ходити в лазню і якнайбільше часу проводити на свіжому повітрі. Будь-яка лазня, хамам або сауна не тільки загартовує людину, а й дає необхідні для організму ендорфіни, необхідне відчуття власного тіла, які дозволяють легше переносити зиму. А разом з прогулками на вулиці такі контрасти допоможуть організму пристосуватися до холодної погоди. А щоб не замерзати на вулиці - взуття має бути постійно сухим.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube