За даними слідства, шпигун фіксував час і місце прибуття ешелонів ЗСУ, а також стежив за польотами бойових вертольотів
На Харківщині Служба безпеки України (СБУ) у четвер, 1 травня, викрила чергового агента російської розвідки, який працював на "Укрзалізниці". Він передавав росіянам координати військових ешелонів. 51-річний помічник машиніста виявився агентом ГРУ і коригував авіаудари РФ по інфраструктурі. Його затримали саме тоді, коли він готував черговий звіт для окупантів.
Про затримання чергового російського агента йдеться у повідомленні СБУ. Силовики зазначили, що зрадник мав передавати координати для ударів по військовий техніці Сил оборони.
"Основним завданням фігуранта була передача координат залізничних платформ, на яких розвантажують військову техніку Сил оборони", — повідомляє контррозвідка СБУ.
За даними слідства, шпигун фіксував час і місце прибуття ешелонів ЗСУ. Він також стежив за польотами бойових вертольотів, намагаючись вирахувати місця базування української авіації.
Агента затримали за місцем проживання. У нього вилучили окремий мобільний телефон, через який він передавав дані росіянам.
Зазначається, що до поля зору спецслужб РФ чоловік потрапив після публікацій антиукраїнських коментарів у забороненій в Україні соцмережі "Однокласники".
Слідчі СБУ оголосили йому підозру за ч. 2 ст. 111 ККУ — державна зрада в умовах воєнного стану. Зраднику загрожує довічне ув’язнення з конфіскацією майна.
Операцію провели співробітники СБУ в Харківській області за процесуального керівництва обласної прокуратури.
Раніше у Харкові затримали агента російської ФСБ, який був причетний до численних диверсій і намагань вбити українських посадовців. Зокрема зрадник планував скоїти замах на очільника Харківської ОВА Олега Синєгубова. За це російські спецслужби обіцяли винагороду у $50 тисяч.
Також у Харкові провели масштабну спецоперацію з викриття російського агента, який займався підготовкою терактів проти українських захисників. Для цього він стежив за ними і намагався встановити місця їх тимчасової дислокації та проживання, а також маршрути пересування на власних автомобілях. У "зоні особливої уваги" були військові льотчики, командири спецпідрозділів ЗСУ та співробітники Служби безпеки.