Жіночий ЧС-2023. Як Англія вийшла у фінал в матчі з 2 диво-голами

За Австралію запалювала Саманта Керр

Саманта Керр забила один з кращих голів мундіалю
Англійки зрештою перемогли на класі

Другий півфінал жіночого ЧС був таким же яскравим, як і перша гра Швеції проти Іспанії. Англія перемогла Австралію 3:1 - але це не виглядає так легко, як рахунок на табло. Інформатор розповідає про насичений моментами матч та два претенденти на гол турніру

Перед грою

У складі Австралії в бій були кинуті найкращі виконавиці. Сталося тільки дві заміни - Полкінгхорн замість Кеннеді у захисті та Керр замість ван Егмонд. А так на поле вийшли всі ті, хто вже бив Францію і тепер вийшли боротися і проти Англії. А от їх суперниці склад не змінювали. Картер, Гемп, Тун, Руссо, Ерпс - останній бій перед фіналом був на їх плечах.

Між собою команди грали 5 разів, але лише один з них був офіційний: тоді 0:3 виграла Англія. А у спарингах перевага за острівною країною. Азарт та жага Австралії відобразилися і в котируваннях букмекерів: Англія лишається фаворитом, але не таким очевидним.

Перший тайм. Гол на досвіді

Початок матчу пішов на високій швидкості. Обидві команди розуміли, що попереду - потенційно перший фінал. Контроль очікувано захопили англійки. Прості паси в центрі поля - традиційна їх схема для неочікуваного забігання. Так сталося і коли Гемп прискорилася під зовсім раптове закидання і зльоту пробивала. Арнольд вчасно вийшла на зустріч і закрила кут - розкішний сейв.

Класична на турнірі трійка захисниць Англії - Картер, Брайт і Грінвуд - без роботи довго не була: Австралія активувала контратаки. І одна така могла бути дуже гарною - але Грінвуд пішла у жорсткий підкат та заробила жовту картку. Гра у трьох центрбеків, коли одна вже під загрозою - ох і ситуація для початку гри.

Статистика була жорстокою: до середини тайму володіння м’ячем було тільки в Англії, а при втраті їм треба було не більше 10-ти секунд аби його повернути. Австралія ж намагалася вихопити будь-який момент із м’ячем. Вони атакували через фланги, і особливо - через правий. Саме там грає Грінвуд. Тому змусити її піти на другу картку - золоте правило. Карпентер завантажувала на Расо і та розвивала значну швидкість, аби спровокувати захисницю на ще один фол.

Голкіперка Арнольд - одна з кращих на лінії на цьому чемпіонаті. У неї - три пропущених голи, ще в групі проти Нігерії. Але потім Австралія всі матчі брала всуху. А її відчайдушна гра проти Франції у серії пенальті - це те, що хочеться передивитися ще раз (як і серію США - Швеція). Воротарка Англії - Ерпс - статистично зіграла краще. В неї менше сухих матчів, але Мері рідше витягала м’ячі з сітки. У цьому матчі помилки захисту часто змушували обох вступати в гру, тому персональна дуель номер один - дуель голкіперок.

До речі, про захист. Австралія чудово розуміла, що варіативність рішень Англії у тому, як дістатися чужих воріт може допомогти у будь-який момент як це вже сталося із Гемп. Тому як тільки суперниці переходили половину поля - назад відходили всі. На двох лініях було дев’ять гравчинь, а Фаулер або Керр лишалися попереду та докучали пресингом. Звідси побільшало і тактичних фолів. Але відзначимо рефері - якщо м’яч залишався у якоїсь з команд, свистка не було і гра тривала, що дозволяло насолоджуватися поєдинком майже без пауз.

При захисті Англія сідала у 5 захисниць, а Бронз і Дейлі приходили на фланги. Тренерка Вігман зрозуміла, що лівий фланг буде від тиском, і тому від зайвого фолу крайків страхували вінгери. Домашній стадіон - “Олімпійський” у Сіднеї - постійно гнав австралійок вперед. І після кутового Фаулер мала момент, але їй завадили точно пробити.

Свої амбіції на Кубок першою показала Англія. Руссо розібралася на фланзі, протиснулася до лінії поля і викотила під удар. Гемп побігла на м’яч, з нею і захисниці - тактична хитрість. На удар виходить вільна від опіки Тун. Яка траєкторія! З кута штрафного вона з правої пробила просто у дев’ятку. У Арнольд не було шансів витягнути такий потужний удар.

Кінець тайму пройшов під егідою англійок: статистично їх перевага була не так помітна, але зрідка цифри можуть передати справжній стан справ на полі. На перерву команди пішли за мінімальної переваги європейок і обидва колективи мали вносити корективи у гру, де кожна помилка вартувала дуже багато. Поки була перерва, можете почитати про інший півфінал Іспанія - Швеція, де все вирішила одна заміна.

Другий тайм. На класі - у фінал

Жодних замін після перерви не відбулося: гравчині обох збірних виходили на поле дуже мотивованими до початку матчу, такими ж лишилися і зараз. Густавссон, напевне, провів дуже емоційну розмову у роздягальні: заряджена Австралія за 5 хвилин мала три потенційно гольові атаки, забракло лише вдачі.

Така агресія змусила Англію перебудувати плани. Виникла така собі пауза: англійки продовжували контролювати м’яч, але робили лише короткі паси в центрі поля, ніби забронювавши цю для себе локацію. І під час такого спокійного темпу, раптова Гемп знову отримала супермомент - вона знайшла шпарину, відклеїлася від захисниць та з лівої пробила під поперечку. Але Арнольд відреагувала та здійснила не менш карколомний сейв.

Насичена середня лінія Англії - 5 гравчинь у лінії - не давала і шансу Австралії якось пройти саме там. Тому основний напрям атак припадав на фланги. Як і в першому таймі, більше навантажували правий, де та сама Грінвуд на картці. Навіть коли до кінця матчу залишилося вже півгодини - жодних замін не було, а господарки турніру все більше насичували попереду. Не вдавалося їм тільки забити. Допоки за справу не взялася Керр. Вона самотужки протягла м’яч метрів 50 саме в той момент, коли ця середня лінія розсипалася. Удар на швидкості - і за звання кращого голу вона може позмагатися з іспанками та Тун, яка забила в першому таймі. Потужно, дугою, із опусканням під поперечку - вау. Що ще більше вражає - це її перша гра зі старту і такий неймовірний гол.

Традиційно поглянемо, хто грає у складі обох команд. Англійський жіночий футбол - дуже розвинена структура. Тому гравчині збірної Англії - представниці топових команд Європи: Челсі, Манчестер Сіті, Баварія, Барселона, Астон Вілла. В Австралії виконавиць такого високого класу поменше, але також є: це футболістки тих же Челсі та Манчестер Сіті, а ще - Арсеналу, мадридського Реалу та Ліону.

Саме після 1:1 для обох команд стало зрозуміло, що відсидітися не вийде. Кожна атака має принаймні загрожувати воротам, а не просто бути дією для хайлайтів. І вирішувати проблему взялася Англія: суперове закидання від Бронз через все поле вперед, де Гемп розігналася та на досвіді дотисла захисниць Австралії. Карпентер і Хант дали занадто багато простору для неї - і нападниця пробила повз Арнольд. 2:1 - до кінця матчу залишається 20 хвилин, а тиск на футболісток іще більше піднімає планку.

Неозброєним оком було помітно, що потрібні свіжі сили у захист. Усі чотири захисниці втомилися від постійного пресингу з боку англійок. Гемп за 2 хвилини після голу ледь не створила ідентичне вибігання. Але Австралія йде ва-банк: Густавсон випустив замість захисниці Полкінгхорн нападницю ван Егмонд. Ризик насичення передньої лінії та залишення лише трьох захисниць проти активної у другому таймі Гемп. Змінилася і схема - австралійки отримали одну чисту нападницю Керр - і та перейшла на рідну позицію. За хвилину ми побачили два удари у ствір - здавалося, оновлена формація дасть результат. На фінальний штурм Австралія задіяла всі свої сили.

А от Англія майже повністю сіла назад, їм не вдавалося виходити з власної половини. 5 хвилин до свистка півфіналу були схожі на справжній останній бій, у якому англійки дочекалися слушний момент. Тепер вже Гемп була в центрі поля, де через один розворот позбулася одразу трьох суперниць. Ще метрів 15 вона протягла м’яча і почала зміщуватися у центр. У цей же час усі забули про Руссо: та отримала вільну зону на правому фланзі, вибігла під розрізний пас та розстрілювала дальній від воротарки кут. Ті заміни, які просилися на підсилення оборони - вчасно не відбулися. Третій гол добив австралійок.

У доданий час вони намагалися шукати адресатів постійними закиданнями у штрафну - але ані голу, ані просто удару так і не відбулося. Англійки тягнули час, маючи перевагу в два м’ячі - та досягли свого. Свисток - і перемога 3:1. З третьої поспіль спроби жіноча збірна Англії все ж рушає у свій перший фінал на чемпіонатах світу. А от Австралія у боротьбі за бронзу гратиме проти Швеції.

Раніше Інформатор повідомляв, як саме збірна Австралії перемогла Францію в драматичній серії пенальті. А збірна Швеції перед іспанками встигла "винести" японок.