Ім’я: Швеція. Хобі: виносити з турніру чемпіонів світу. Огляд матчу жіночого ЧС Японія - Швеція

Шведські футболістки здивували світ

ЧС-2023 жінки Швеція Японія
Жіноча збірна Швеції вирвала перемогу у японок

Бажання перемагати, помножене на бажання вигризати своє право бути в розіграші. Ось як можемо прокоментувати цей матч. Інформатор аналізує супергру чвертьфіналу жіночого Чемпіонату Світу, де Швеція у напруженому матчі переграла Японію 2:1

Перед грою

Японія йшла за новим чемпіонством. Команда впевнена у нападі: у них топ-бомбардирка Міязава (5+1), досвід перемоги в турнірі й надійний захист із єдиним пропущеним голом, та й тим вже у плей-оф. На матч виходили всі топи: Хасегава, Мінамі, Фудзіно, ну і звісно - Міязава.

Швеція - також не подарунок. Воротарка Мушович має лише один пропущений гол (в групі), а головний здобуток вже в 1/8 - у наднасиченому матчі вибили збірну США, якій пророкували нову перемогу в Мундіалі. Чвертьфінал, в якому можна вибити ще одного переможця турніру - чому ні? Зі старту вийшли всі знайомі обличчя: Ілстедт, Рольфо, Рубенссон, Мушович. А от Блумквіст залишилася на заміні для підсилення.

В офіційних іграх останні 9 років перемагала тільки Швеція. На чемпіонаті світу вони востаннє зустрічалися у 2011-му - саме тоді, коли японки взяли свій перший і поки єдиний кубок. Швеція тоді, до речі, виборола бронзу.

Перший тайм. Битва за Швецію

Початок матчу вийшов дуже інтенсивним. Небезпечна атака шведок змінювалася не менш небезпечною від японок. Примітно, що рівень, який взяла збірна Японії, вони намагалися втримати впродовж всього турніру. І тут так само - у 3-4 паси доправляли м’яча через все поле. Швеція ж обрала тактику відбору на всіх ділянках - і це також працювало. Не більше 45 секунд - і володіє грою вже інша команда.

На лівому фланзі Японії вийшла півзахисниця Сугіта. Це була її друга гра на турнірі - і тому саме на цей фланг шведки поклали основний тиск. За половину тайму через нього прийшло три небезпечні атаки. Порівняно з матчем проти США, тепер їм самим вдалося захопити ініціативу та нав’язувати супернику власну гру.

Супермомент мала Бекстеніус - звичайне закидання японки проспали. Шведка вибігла нізвідки, виграла пресинг і лишилася сама на м’ячі. Але вона дивилася весь час під ноги - і прогавила, а де ж ворота. Стовідсотковий шанс перетворити тиск на гол дивом не реалізувався. Свою нагоду Японія отримала лише за півгодини після початку матчу. Концентрація європейок на правому фланзі звільнила лівий. Там забули про Сімідзу, яка протягнула і навісила. Безадресна подача опинилася в руках Мушович.

Шведський штурм нарешті перетворився на гол на 32-й хвилині. Подача зі штрафного, повний хаос, японки не можуть не те що контролювати, а й навіть просто вибити м’яча. За 7 секунд було 5 (!) ударів по воротах. Чотири - заблоковані, а от Ілстедт першою зреагувала на добивання у найбільш зручний момент і ледь не порвала сітку. 1:0 - найкраща бомбардирка цього турніру у складі Швеції забиває вже четвертий гол.

Слід розповісти, чиї представниці грають у командах. У складі обох є виконавиці топ-рівня. Зокрема в Японії це футболістки Баварії, Роми, Манчестер Сіті та Ліверпулю. Вже згадана нами Ілстедт - форвардка Арсенала. Серед її напарниць - гравчині Челсі, Мілану, Ман Сіті, Барселони. Відзначимо Асллані - коли японки сідали в блок, вона самотужки кілька разів через дриблінг намагалася прорватися до воріт. А там, де було ну зовсім зачинено - допомагала така собі тікі-така.

Повернути надію японкам змогла їх воротарка Ямасіта. Там, де всі прогавили Асллані та її вільну зону для підготовки потужного удару з 15-ти метрів, вона змогла у карколомному стрибку відбити м’яч, який ще й закручувався від неї під штангу. Потім і Ангельдаль мала схожу нагоду: купа часу на обробити м’яч та пробити - але голкіперка знову на місці. На перерву команди пішли за тотальної переваги Швеції, у Японії в здобутку був тільки один офсайд.

Другий тайм. Ініціатива розгортається на 180 градусів

Впродовж турніру ми побачили, що Японія не боїться робити активні та непередбачувані заміни - навіть топові виконавиці не часто відіграють увесь матч. На другий тайм просилася заміна не стільки по позиції, скільки за силою духу. І так і сталося - вже згадану нами Сугіту замінила Ендо, а замість Міни на вістрі вийшла Уекі. В нападниці була гарна гра проти Іспанії (гол+пас). Саме на такий азарт проти потужних суперників і робив акцент тренер Ікеда.

Але у Швеції був свій план - продовжувати далі те, що працювало. Два удари у ствір за хвилину - ось показник того, що схема робоча. І результатом став одинадцятиметровий удар. Під час подачі у півзахисниці Нагано помітили гру рукою. До позначки підійшла Ангельдаль - та розвела м’яч і голкіпера в різні сторони. 2:0 - перевага Швеції подвоїлася і ще більше ускладнила суперницям положення. Що дуже круто - пояснення від рефері. Дуже чіткою вимовою англійською на весь стадіон вона оголосила - хто, що і як порушив. ФІФА, після десятків обурливих та не всім зрозумілих новацій, робить дуже якісну роботу і вносить чіткість в роботу рефері та їх розуміння глядачами.

Маємо відзначити, що Японія не здалася. Правий фланг все більше набирав оберти, через що Швеція панікувала. Володіння в них виросло, як і кількість передач. Атаки у відповідь були не менш небезпечними. Попри всього два удари у ствір та три удари загалом, європейки розігнали xG до шалених 2,3.

Тільки на 63-й хвилині до Японії прийшов перший небезпечний момент - удар по воротах. Розтягнувши суперниць на всю ширину поля, японки давали навіс за навісом - і Фудзіно змогла зльоту вдарити, невдало. Здавалося, що знайдено інструмент, яким можна вскрити глибокий захист Швеції. А потім стався пенальті. Це такий незрозумілий момент, що питання а хто фолив (мабуть газон?) залишається відкритим і досі. Та призначення є.

Бити пішла найсвіжіша футболістка. Та, на кого і були сподівання команди. Ріко Уекі з моменту появи на полі не запам’яталася ударами - тому це був її шанс. Протистояла їй Мушович - та, яка зупинила собою чемпіонів світу США. Уекі вирішила бити так, щоб ну напевне - скільки сили вона вклала в удар і як вигинала стопу дуже важко не помітити навіть без повтору. Але м’яч зрадницьки влетів у поперечку і відскочив назад у поле.

З цієї хвилини виділяти когось окремо у складі японок буде неправильно. Вся команда спочатку нічого не могла зробити, а потім разом оновилася та пішла на фінальний штурм. Дивовижний штрафний, знову удар у поперечку. Але це була передмова до довгоочікуваного взяття воріт. Пам’ятаєте, ми писали про важливість підживленя сили духу? На 80-й хвилині вийшла Хаясі - і на добиванні після цього штрафного саме вона була першою. Скільки емоцій вклала півзахисниця Японії у цей удар навіть уявити складно. 2:1 - і нерв гри злітає у космос.

А далі Гвардіола поставив би рефері дизлайк. В інтенсивному матчі, але без надмірної кількості пауз, суддя додає одразу 10 хвилин! Ще й ситуація точно така, як у Суперкубку Англії. Швеція втратила контроль за грою, прийшов гол. Аби вже точно захистити право на півфінал, вся команда опустилася у штрафну. Почалися напружені миттєвості, коли обидва воротарі виходили настільки далеко, наскільки могли, аби повертати м’яч вперед. Команди постійно бігли в атаки - їм потрібен був гол. Боротьби побільшало, доповнювали їх позиційні помилки та провали в лініях. Аби вже точно нічого не сталося, в останні хвилини шведки виносили м’яч куди тільки можна.

Фінальний свисток підсумував завершення супергри. Швеція б’є Японію 2:1 і вибиває вже другого чемпіона світу з турніру. Далі в боротьбі за титул на них чекає Іспанія.

Як повідомлялося раніше, збірна Ямайки вперше пропустила та вилетіла з турніру, а Японія у попередній стадії вибила з розіграшу Норвегію

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube