Жіноча Ліга націй: Україна програла третю гру з однаковим рахунком

Наша команда програє вже третю гру поспіль

Ліга націй Збірна Україні
Збірна України аутсайдер групи В3

У третьому турі жіночої Ліги Націй зустрілися дві команди третьої групи, які поки не мали очок. І в дуже рівному матчі проти Греції Україна знову не змогла втримати вигідний рахунок.

Огляд дуже красивої гри, де нам не пощастило - в матеріалі Інформатора.

Перед грою

Серед кращих представниць України на цей матч - Апанащенко, Корсун, Калініна, Шматко та Овдійчук (останні дві мають по голу). У Греції - Саррі, Конгулі, Яннака, Сідіра та Марку, на рахунку якої єдине взяття воріт збірної на турнірі.

Україна мала вигравати цей матч: із гречанками ми грали чотири рази за останні сім років - усі матчі вигравали. Тим паче, попереду були дві гри проти Греції за тиждень. Тобто цей матч - шанс випробувати схему та відточити її на другий матч. Завдання - 6/6 і воно мало бути виконаним.

Перший тайм. Швидкий гол ледь не зруйнував мотивацію

Греція не відноситься до найсильніших команд Європи - команда не змогла відібратися на ЧС, що пройшов цього літа. У групі Ліги Націй вони двічі розгромно поступилися. А от українська збірна у перших двох матчах була за крок від нічиї, втім обидва матчі (проти Сербії та Польщі) ми програли 2:1. Тому у п’ятницю не було інших варіантів, окрім як забирати перемогу. До речі, про жіночу Лігу Націй, який її формат та які там шанси України ми писали ось тут.

І довго чекати на результат не довелося: вже на перших хвилинах Україна починає потужний тиск, закриває захисниць та створює хаос в їх діях. У цьому хаосі Калініна виявилася найспритнішою та вчасно підставила ногу - м’яч заскочив у ворота. Ми повели. Але треба було витримати проблемну ситуацію: не втратити голову від швидкого голу. Захисницям все частіше доводилося тримати Марку та Саррі: півзахисниці одні з найактивніших у складі суперниць і саме Саррі випробувала вдачу дальнім пострілом. Шокована Греція одразу підвищила швидкості. Вони розуміли, що їх варіант - заробляти кутові та штрафні удари. Вилилося це у зіткнення в центрі, від якого зламалася Конгулі - її довелося замініти вже в першому таймі.

У відповідь українки дуже широко розтягували суперниць - вінгери одночасно знаходилися на обох бокових лініях. Усі розуміли: перевагу за голами треба щонайменше подвоювати - футболістки кидалися у відбір ще на чужій половині поля, а чотири гравчині закривали передачі для гречанок, через що їм доводилося пасувати назад і розігрувати через голкіперку. В одному з моментів наша Панцулая перехопила передачу та знайшла Гірин, яку забули праворуч. Нападниця протягла м’яча та пробила, воротарка потягнула.

Ближче до тридцятої хвилини було помітно, що Україна пересвяткувала: побільшало браку в передачах, правий фланг просідав. Пападопулу з невеликою швидкістю, але чудовим контролем, все частіше проривалася до карного і там шукати передачу. Перевага в один гол була дуже хиткою, а Греції вже не було що втрачати - тому господарки поля почали грати без центра поля, із потужними вибиваннями та адресними пасами через усе поле.

Саме така гра і дозволила їм забити: черговий стандарт, завантаження у карний - і там головою в кут пробиває Марку, воротарка Самсон не встигала зреагувати. Україна потребувала перерву, аби перевести подих та відпочити, адже тиск гречанок не вдавалося стримувати навіть автобусом. Докучали і мікротравми: Деркач та Петрик за перший тайм ледь не зламалися.

Другий тайм. Одна атака проти українського тиску

На другий тайм наша команда вийшла заряджена вкрай. Тренер Пятенко підібрав потрібні слова, українки почали частіше завантажувати у карний, де змушували гречанок нервово вибивати.

Перед матчем коуч зазначав:

"У нашому розпорядженні є чимало інформації про сильні й вразливі місця гречанок, і сподіваюся, що до поєдинків із ними ми підійдемо в бойовій формі. Підопічні налаштовані тільки перемагати, що дозволить повернути інтригу в боротьбі за чільні позиції в групі".

Для порівняння, українська збірна представлена, здебільшого, власним чемпіонатом - Ворскла, Житлобуд-1, Кривбас, Колос. А от гречанкам досвіду не займати: вони гравчині Лаціо, Брайтона, ПАОКа, Аполлона, Базеля.

На дистанції було помітно, що треба підвищувати швидкості. І це вдалося: наші футболістки побігли активізували вертикальний футбол із швидкою доставкою м’яча до карного. Класний шанс мала Петрик - прибрала захисницю та била під поперечку з флангу - голкіперка знову потягнула. А вже за мить Деркач закинула на Кравчук - з десяти метрів вона не змогла влучити у ворота.

До атак частіше підключалася Апанащенко: капітан має чудовий дальній удар і на штрафних била вже вона, аби нападниці мали шанс на другий темп. Вдалося вирівняти атакувальні спроби, а суперниці майже не виходили вперед. Сподобалося, як працювала пара Глущенко-Калініна: вони добре знайомі по іграх у внутрішніх турнірах та красиво взаємодіють між собою. Нападниця отримала більше шансів, а для останньої фази підвезли креативність.

Та тоді, коли ми не чекали, раптово прилетів гол. Провал на лівому фланзі, Георганці прострілює у карний. Шматко не змогла закрити Спірідоніду - і та в дотик переводить м’яч у ворота. І хоч кінець гри Україна забрала собі, Греція закрилася на повну оборону і зруйнувала агресивний футбол українок.

2:1 - Україна програє із цим рахунком третій матч поспіль, маючи неймовірну перевагу над Грецією в другому таймі. Героїнею стала і воротарка гречанок Насі - її вбивчі сейви позбавили нас можливості бодай вирівняти рахунок. Вже за кілька днів буде матч-відповідь, де потрібна тільки перемога.

Жіноча Ліга націй: Україна програла третю гру з однаковим рахунком 1

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.