Жінка була в Одесі, а кредити оформлювали в Запоріжжі та Гостомелі
У грудні 2020 року жінка помітила, що шахраї вкрали її номер телефону та гроші з банківської картки. Але на цьому вони не зупинилися, а оформили на неї «швидкокредити».
Злодії отримали від імені жінки 2 тис. грн кредиту в компанії «ЕКВІФІН УКРАЇНА» (фірма перейменувалася у «МІСТЕР КЕШ» й працює під цим брендом). Вони заповнили заявку в особистому кабінеті та після цього на електронну адресу, якої у постраждалої ніколи не було, отримали кредитний договір. Коли це було зроблено, на номер телефону, який вже не належав жінці, надійшов код-підтвердження.
Все пройшло успішно, тому злодії вирішили спробувати оформити позику в іншій компанії «СС ЛОУН». Вони пішли тим же шляхом, що й першого разу й отримали ще 2 тис. грн.
Жінка наполягала, що вона не просила надати їй кредит, а всі угоду, які укладалися від її імені робили шахраї. Для пошуку злочинців вона звернулася до кіберполіції та до районного відділення поліції. Там відкрили кримінальні провадження № 12021160490000046 та за № 12021160490000047.
Постраждала просила визнати угоди та переказ коштів недійсними та зобов’язати компанії компенсувати їй 15 тис. грн на оплату адвоката. На це мікрокредитні організації відповіли, що вони уклали угоду саме з жінкою, а підтвердження особистості пройшло згідно з правилами компаній. До того ж в угодах є прізвище, ім`я, по-батькові, дата народження жінки, номер телефону та дані паспорту, податковий номер та адреса проживання. Як ці дані могли опинитися у шахраїв, якщо жінка не повідомляла про втрату документів поліцію, було невідомо.
Адвокати фірм нагадали що, якщо жінка стверджувала, що вона не укладала договори, то в неї була можливість протягом 14 календарних днів відмовитись від угод без пояснення причин.
Проте жінка наполягала, що згідно з IP-адресами шахраї реєструвалися на сайті, перебуваючи у цей час в Запоріжжі та Гостомелі на Київщині. Хоча вона тоді була в Одесі, тому не могла перебувати одночасно у трьох місцях.
Крім того, поки шахраї не вкрали її дані, у неї на банківському рахунку було 36 тис. грн. Тобто вона не потребувала коштів й не мала наміру отримувати позики по 2 тис. грн.
Суддя встановила, що за 9 хвилин до отримання кредиту жінка нібито оформила картку у ПриватБанку. До того ж шахраї помилилися щодо місця роботи та електронної пошти жінки, коли оформлювали договори. Однак суддя вважала, що кредитний звіт, отриманий від бюро кредитних історій, є доказом, що саме жінка брала позики. Тому що дані в угодах та інформація зі звіту співпадали.
А щодо звернення до поліції, то розслідування – це ще не вирок злочинцям. Оскільки для отримання коштів через систему онлайн-кредитування недостатньо вказати лише номер телефону та контактні дані, а потрібно більше персональної інформації. Більш того, якимось чином, у договорах були дані матері жінки. Щодо цього, то вона ніяк не могла пояснити звідки у шахраїв могли бути і її дані, а також дані її матері.
Тому у червні 2022 року суддя Голосіївського райсуду Києва Катерина Машкевич вирішила, що угоди уклала саме жінка, тому вона має повертати борги. Але та з рішенням не погодилася та подала скаргу. Проте у грудні 2022 року судді Київського апеляційного суду вирішили не змінювати рішення своєї колежанки.
Остання спроба була у Верховному Суді. Там були готові розглянути скаргу, проте дали час, щоб жінка виправила в ній помилки. Напочатку лютого 2023 року строк сплив, але не відомо, чи вирішила жінка боротися до кінця.
Інформатор писав, що шахрай вкрав номер телефону та оформив на жінку кредит в Moneyveo.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі «Інформатор Live». Підписатися на канал у Viber можна тут.