Бригада "Хижак" оприлюднила фото, які показують, як змінилося місто після початку російської агресії
Російські окупанти продовжуют нищити українські населені пункти. Через щільні обстріли вони майже повністю зруйнували місто Торецьк Донецької області. Росіяни знищили місцевий стадіон, палац культури, багатоповерхові будинки та інше.
Про це повідомила бригада "Хижак" у Facebook. Там також показали фото, яким було місто - і як воно змінилися після повномасштабного вторгнення РФ.
"Колись - місто шахтарів, спорту і культури. Сьогодні - лінія фронту, згарище й порожні вулиці. Так виглядає Торецьк після "освобождєнія". Російська чума випалила все живе", - йдеться у підписі.
Знімки демонструють, як змінився Торецьк через обстріли росіян. Ворог зруйнував стадіон "Авангард", шахту імені святої Матрони, палац культури "Україна", Будинок творчості, багатоповерхівки та вулиці, якими їздив громадський транспорт.
Раніше, як зазначається, "Торецьк був живим, працьовитим, наповненим людьми містом". У ньому проживали майже 40 тисяч українців, а також працювали шахти, збагачувальна фабрика, хлібокомбінат та заводи.
"Гордістю був палац культури "Україна" при шахті "Центральна" - із зимовим садом, залами для репетицій, дитячими гуртками. А стадіон "Авангард" збирав до 10 тисяч глядачів. Сьогодні - це поле бою", - додали у дописі.
Українські війскові нещодавно просунулися під Торецьком на Донеччині. Однак російські окупанти теж мають нові успіхи на фронті. Ворог захопив нові позиції на півночі Харківської області та на Новопавлівському напрямку.
Перед цим російські війська захопили селище Суха Балка. Це населений пункт Бахмутського району Донецької області. Про це повідомляє аналітичний проєкт DeepState, оновивши мапу бойових дій за підсумками минулої доби. Зазначається, що окупанти зайшли в населений пункт, який входить до складу Торецької міської громади.
У квітневому звіті Інституту вивчення війни аналітики зазначили, що російські війська намагаються прорватися крізь Торецьк. Контроль над цим містом потрібен ворогу, щоб розвинути наступ на Костянтинівку. Однак, за оцінками експертів, наступ на цю ділянку фронту може тривати роками.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.